Bolest v mém zubě při chůzi nebo běhu

Bolest zubů při chůzi nebo běhu může být způsobena několika zubními problémy. Kdykoliv utrpíte bolesti v ústní dutině při nárazu nohy do země, uveďte schůzku se svým zubním lékařem. Pokud se nepodaří zjistit žádný problém, infekce sinusu je s největší pravděpodobností příčinou bolesti.

Dutina může způsobit citlivost na zub, který může být pocit bolesti při chůzi nebo běhu. Někdy se dutiny nezachytí, ale v těžkých fázích zub bude bolet a může být obtížné jíst nebo vypít něco horkého nebo studeného. Může být přítomen viditelný otvor. Zlomený zub může také způsobit bolest během chůze nebo joggingu. Zlomený zub může být viditelný nebo se může cítit zubatý proti jazyku. Parodontitida způsobuje zánět, který činí zuby citlivou, činí žvýkačky tendenci a podporuje špatný dech. Síla nohy zasahující do země, zvláště pokud se zuby brousí, mohou způsobit orální nepohodlí, pokud máte některou z těchto podmínek. Akutní sinusová infekce může také způsobit zranění horní čelisti a zubů a způsobit bolest kolem tváří, nosu, čela a očí. Nosová kongesce je také častá při infekcích sinusů.

Špatná dentální hygiena je příčinou dutin a parodontitidy. Zubní kaz může způsobit zubní poruchu. Konzumující cukry a škroby způsobují, že bakterie z plaku produkují kyselinu, která napadá zubní sklovinu. Tato kyselina ničí zubní sklovinu, což vede k dutinám. Při paradentóze uvolňování bakteriálních toxinů a reakce imunitního systému vašeho těla způsobí rozpad kostí a pojivové tkáně. Sinusové infekce jsou obvykle způsobeny virovými infekcemi, jako je nachlazení, avšak bakteriální a plísňové infekce mohou také způsobit infekce sinusu.

Pokud je přítomna dutina, jednoduché plnění může vyřešit bolest, kterou zažíváte při běhu a chůzi. V závažnějších případech může být nezbytný kořenový kanál. Pokud je váš zub prasklý, výplně se obvykle používají k odstranění trhliny, pokud není zlomek dost hrozný, že je poškozen kořen. Pokud je kořen vašeho zubu vystaven nebo poškozen, kořenový kanál odstraní holé nervy. Zlomený nebo popraskaný zub obvykle potřebuje korunu, aby fungoval normálně. Parodontitida je ošetřena škálováním a plánováním kořenů. Měřítko zahrnuje odstranění zubního kamene nad a pod čárou dásní, plánování kořenů odstraňuje drsné skvrny na kořeně zubu. Pokud máte infekci sinusu způsobenou bakteriemi nebo houbou, bude předepsáno antibiotikum nebo antifungální látka. Jinak dýchání páry z horké sprchy a pití velkého množství vody může pomoci zmírnit příznaky infekce dutin.

Čištění zubů dvakrát denně s fluoridovou zubní pastou a pravidelným propíchnutím může výrazně snížit Vaši šanci na vznik dutin a parodontitidy. Pravidelné profesionální zubní vyčištění a vyšetření mohou rovněž snížit riziko těchto problémů. Umyjte si ruce pravidelně během zimy a chřipky, abyste snížili riziko infekce dutin.

Identifikace

Příčiny

Léčba

Úvahy