Nadměrná konzumace vitaminu c

Vitamín C nebo kyselina askorbová jsou pro lidské zdraví nezbytné. Většina zvířat může syntetizovat vitamín C v těle. Lidé je však musí získat z dietních zdrojů, aby se zabránilo skřivanům, potenciálně smrtelnému onemocnění charakterizovanému degenerací vazivových tkání. Ačkoli zdraví dospělí potřebují kolem 100 mg vitamínu C denně, aby zabránili nedostatku, mnoho lidí užívá velké dávky – několik gramů denně – pro údajné přínosy vitamínu C. U některých jedinců může nadměrná konzumace vitaminu C způsobit zdravotní potíže.

Vitamín C je nezbytný pro syntézu kolagenu, nejvíce bohatého proteinu ve vašem těle. Rovněž hraje roli při tvorbě hormonů, aminokyselin a karnitinu, což je molekula potřebná pro metabolismus mastných kyselin. Vitamín C je silný zachraňovač volných radikálů a podporuje imunitní funkci a zlepšuje absorpci železa střeva. Přestože vysoká dávka vitaminu C obvykle způsobuje nevolnost a průjem, lidé s určitými zdravotními stavy jsou vystaveni vyššímu riziku toxicity.

Po absorpci ze střeva se vitamín C nakonec metabolizuje na oxalát, který vylučuje vaše ledviny. Vysoká koncentrace oxalátu v moči teoreticky zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů, studie Harvard Medical School z roku 2004, která zahrnovala více než 45 000 mužů s anamnézou ledvinových kamenů, ukázala pouze mírně zvýšené riziko tvorby kamenů při dávkách vitaminu C přes 1000 mg denně. Naproti tomu v publikaci “Mezinárodní žurnál nefrologie” z roku 2011 byl uveden případ selhání ledvin vyvolaného vitamínem C způsobeným akumulací oxalátu v ledvinách 72letého muže, který denně užíval až 960 mg vitamínu C. Autoři také přezkoumali několik dalších podobných epizod.

Vitamín C mění chemickou povahu železa ve vaší stravě a činí ho vstřebatelnější. To platí zejména o “nonheme” železa, které se obvykle vyskytují u rostlin a doplňků. Vzhledem k tomu, že absorpce střevního železa je ovlivněna řadou faktorů, včetně potřeby těla vašeho těla v jakémkoli daném okamžiku, vliv vitaminů C nepředstavuje pro zdravé dospělé problémy. Pro lidi s určitými genetickými stavy, jako je hemochromatóza nebo talasémie, by však spotřeba několika gramů vitamínu C denně mohla přispět k přetížení železa.

V roce 1994 vědci na Arizonské státní univerzitě ukázali, že “megadóza” vitamínu C – 2 g denně po dobu 2 týdnů – vedla k zpožděné inzulínové odpovědi na výskyt glukózy u zdravých dospělých, pravděpodobně proto, že vitamin C narušuje vstřebávání glukózy do pankreatu Buňky, které vylučují inzulín. To vede k prodloužené době zvýšené krevní glukózy po jídle. Autoři studie naznačují, že to pravděpodobně není problém pro zdravé lidi, ale pro diabetiky by to mohlo být obtížné.

Doporučená dietní dávka vitamínu C – dávka potřebná k vyloučení nedostatku – se pohybuje od 40 mg do 125 mg, v závislosti na věku, pohlaví, těhotenství a stavu kouření. Velké dávky vitamínu C – více než 2 g denně – obvykle způsobují pouze zdravé osoby gastrointestinální příznaky a při delším užívání vyšších dávek se objevuje určitá tolerance k těmto nežádoucím účinkům. Pokud však máte ledvinové onemocnění, cukrovku, hemochromatózu nebo talasemii, nebo jestliže máte anamnézu ledvinových kamenů, máte zvýšené riziko pro zdravotní potíže při užívání extra vitaminu C. Poraďte se se svým lékařem před podáním doplňkového vitaminu C.

Funkce

Problémy s ledvinami

Přetížení železa

Hyperglykémie

Doporučení a bezpečnostní opatření