Plevel psyllium a bentonitová hlína pro hubnutí

Čím je vaše tělo toxičtější, tím těžší je, abyste ztrácel váhu, tvrdí Ann Louise Gittlemanová, autorka “Fast Track One-Day Detox Diet”. Lidské tělo je navrženo tak, aby se zbavilo toxinů, ale Může být ohromen čistým objemem. Některé doplňky, jako je plevel psyllium a bentonitová hlína, mohou podpořit detoxikaci a podpořit úbytek váhy, ale je zapotřebí více výzkumu. Předtím, než vyzkoušíte tyto doplňky, promluvte se svým lékařem.

Definice

Psyllium je rozpustná vláknina, která pochází ze semen rostlin Plantago ovata, která je v Indii široce pěstována. Je běžnou složkou laxativ. Bentonitová hlína nebo montmorillonit pochází ze sopečného popela, které se používá pro různé účely včetně detoxikace.

Výhody

Toxin přetížení zhoršuje různé procesy ve vašem těle, včetně metabolismu, říká Gittleman. Psylliové vlákno pohlcuje vlhkost a bobtnání v tlustém střevě, pomáhá usnadňovat pohyby střev a odstraňovat toxiny. Bentonitová hlína pohlcuje toxiny a odstraňuje roky nahromaděného, ​​zaskřípaného materiálu v tlustém střevě, jak říká Jacqueline Krohnová a Frances Taylorová, autoři “Přírodní detoxikace”.

Příprava

Taylor a Krohn doporučují míchat 1 polévkovou lžíci kapalného bentonitového jílu s 1 polévkovou lžící psylliových plodů. Kapalný bentonit lze připravit smícháním 2 uncí bentonitové hlíny s 1 litrem filtrované nebo balené vody a nechá se stát 12 hodin. Po konzumaci směsi psyllium a jílu doporučuje pít 8 uncí filtrované nebo balené vody. Neberte potravu 2 hodiny před nebo po pití směsi, která se běžně užívá 3krát denně po dobu tří až čtyř dnů.

Pozor

V některých případech může způsobit ospalost částic psyllium-hlína. Užívání vitamínu C nebo hořčíku může pomoci podle Krohna a Taylora. Také psyllium může způsobit nadýmání nebo plynatost a ovlivňovat některé léky, varuje lékařské centrum University of Maryland. Neužívejte psyllium, pokud máte potíže s polykáním nebo máte onemocnění ledvin.