Soli, sodíku a zánětu

Termíny sůl a sodík se často používají zaměnitelně, ale sodík je ve skutečnosti složkou stolní soli, která také obsahuje chlorid a jod. Mnoho potravin, například těch, které pocházejí ze slané vody, jako je mořská zelenina a mořské plody, obsahují významné množství sodíku. Nejčastějšími dietními zdroji sodíku jsou zpracované potraviny a přidaná stolní sůl. Nadměrný příjem soli může způsobit řadu vedlejších účinků, včetně zánětu a vysokého krevního tlaku.

Účel

Sodík je důležitý minerál potřebný k udržení rovnováhy elektrolytů. Umožňuje zdravý přenos nervových impulsů a správné kontrakce a uvolnění svalů. Sodík také hraje roli při udržování rovnováhy tekutin v celém těle. Vaše ledviny jsou hlavním úložištěm sodíku a podle potřeby je uvolněte do krevního oběhu. Nadbytek sodíku se vylučuje močí.

Účinky

Když vaše ledviny nedokáže dostatečně efektivně nebo rychle odstranit přebytečný sodík, minerální hmota se hromadí ve vašem krevním řečišti. Váš objem krve se pak začne bobtnat, protože sodík má vodu. Vzhledem k tomu, že objem krve se zvyšuje, vaše srdce musí tvrdší pumpovat, aby se pohybovalo v žilách a tepnách, což vedlo k vysokému krevnímu tlaku. Neošetřené, vysoké hladiny sodíku mohou vést k městnavému srdečnímu selhání, chronickému onemocnění ledvin a jaterní cirhóze.

Komplikace

Příjem soli zvyšuje jakýkoli zánětlivý stav, jako je artritida, jak se vaše krevní cévy rozšiřují. Oteklé žíly a tepny spojené s vysokým příjmem soli mohou na okolní klouby působit nepohodlný tlak. A revmatoidní artritida vás vystavuje vyššímu riziku vzniku hypertenze, tvrdí Nadace Arthritis Foundation. Kortikosteroidy, které se běžně používají k léčbě revmatoidní artritidy, způsobují, že si zachováte sodík, takže jakákoli další sůl, kterou získáte z vaší stravy, jen snáší vaše riziko vzniku komplikací.

Přívod

Průměrná americká strava obsahuje téměř 3,400 miligramů sodíku denně, podle Centra kontroly a prevence nemocí. Federální pokyny dávají zdravé množství na méně než 2 300 miligramů, pokud jste mladší než 50 let nebo 1500 miligramů denně, pokud jste starší než 50 let. Pokud máte vysoký krevní tlak, poruchy ledvin nebo diabetes, měli byste udržovat sodík Na méně než 1 500 miligramů denně. Afroameričané jsou také povzbuzováni k udržení příjmu soli méně než 1500 miligramů.

Zpracované potraviny jsou nejčastějšími zdroji nadměrného sodíku. Recepty výrobců zahrnují sůl jako primární složku a mnoho přísad používaných jako konzervační látky nebo látky zlepšující chuť ještě více přidává sůl. Zelenina, mléčné výrobky a maso obsahují přírodní sodík, který zvyšuje váš denní příjem. Například jedna šálka mléka obsahuje asi 107 miligramů sodíku. Zvýšíte příjem sodíku, když přidáte stolní solí během vaření a znovu po sezónním jídle po jeho podání. Jedna čajová lžička běžné stolní soli má asi 2,325 miligramů sodíku. Mořská sůl, často nabízená pro své přínosy pro zdraví, obsahuje přibližně stejné množství sodíku.

Zdroje