Sprchu ke zvýšení srdeční frekvence a otevřené póry před tréninkem

Teplota vašeho sprchování může ovlivnit vaše srdeční frekvence, což může ovlivnit váš trénink. Může vás fyzicky a duševně připravit na ztížení intenzivního cvičení. Sprchování v teplé vodě také může otevřít póry, povzbuzovat vaše tělo k potu a eliminovat odpady. Mentálně dokáže odplavit denní tlaky a umožní vám přiblížit se k cvičení s obnoveným stavem mysli.

Funkce

Sprchování ovlivňuje vaše srdce tím, že působí na krevní cévy. Teplá voda způsobuje rozšíření a uvolnění cév, vysvětluje American Heart Association. Výsledkem je zvýšený oběh. Teplo vody také vyvolá biologické mechanismy ke snížení tělesné teploty. Bude to dělat tím, že nasměrujete více toku krve do vašich končetin a otevřete póry.

Výhody

Sprchování před tréninkem může připravit vaše tělo na činnost. Teplá voda uvolní napětí ve vašich svalech a umožní vám relaxovat. Relaxační efekt by mohl pomoci předejít zranění a pozitivně ovlivnit vás psychologicky. Teplá voda bude také prospěšná pro váš dýchací systém, otevření bronchiálních trubiček a umožnění snadnějšího dýchání.

Úvahy

Zatímco teplá voda otevře vaše póry, můžete také jít tam a zpět z teplé na studenou vodu, abyste zvýšili cirkulaci. Když je vystavena studené vodě, vaše tělo bude řídit tok krve k vašemu jádru, pomáhá chránit a oteplovat vaše vnitřní orgány. Někteří lidé mohou považovat tento efekt za povzbuzující a dobrý přístup k cvičení. Studie z roku 2008 publikovaná v časopise Medical Hypotheses ukázala, že studená sprcha může zlepšit vaši náladu. Studená voda působí na část mozku a vyvolává odpověď, která není podobná stresu vyvolanému analgetickému účinku.

Aromaterapie

Teplé prostředí sprchy představuje ideální prostředí pro další zlepšení účinků aromaterapie. Vápnové mýdla s vůní, jako je máta peprná, mohou pomoci vašemu výkonu. Studie z roku 2008 v “International Journal of Neuroscience” zjistila, že esenciální olej z mleté ​​máty zvýšil duševní ostražitost u účastníků, kteří byli vystaveni této vůni. Vylepšila také paměť. Sprchování před tréninkem může působit jako druh terapie, nastavení fyzického a duševního stavu pro cvičení.

Varování

Zatímco tam mohou být výhody pro teplou sprchu, tam jsou také rizika. Jedinci se srdečním onemocněním nebo vysokým krevním tlakem by měli být opatrní před sprchováním ve velmi teplé vodě kvůli účinkům na srdeční frekvenci, varuje americkou asociaci srdce. Pokud máte problémy se srdcem nebo krevním tlakem, měli byste také zamezit střídání studené a teplé vody z téhož důvodu. Nicméně, pokud jste zdraví, sprchování může být vítaným začátkem tréninku.