Vedlejší účinky spiruliny detox

Rostlinný organismus spirulina je považován za užitečný jako detoxikační činidlo a pro léčbu mnoha zdravotních stavů. Typ cyanobakterií, spirulina se zdá být bezpečné i ve vysokých dávkách, pokud ji získáte od renomovaného dodavatele, uvědomuje si lékařské centrum University of Maryland. Přírodní prostředky byste měli používat pouze pod dohledem kvalifikovaného poskytovatele zdravotní péče.

Spirulina má vysokou koncentraci bílkovin, železa a dalších minerálů a obsahuje také vitamíny. Spirulina je povýšena jako užitečná nejen pro detoxikaci, ale také pro ztrátu hmotnosti a úlevu od stresu, úzkosti, deprese a únavy. Také se tvrdí, že zlepšuje poruchu pozornosti – hyperaktivitu, hladinu cholesterolu, cukrovku, trávení, sennou rýmu, funkci imunitního systému, paměť a premenstruační syndrom, uvádí na internetových stránkách MedlinePlus poskytovaná Národní knihovna medicíny. Výzkumy však chybí a neexistuje dostatek důkazů o tom, zda je spirulina účinná pro všechny přínosy pro zdraví, uvádí MedlinePlus.

Hlavní léčivé přípravky obecně nepovažují dietní detoxikace za nezbytné nebo prospěšné, ale praxe je podporována v alternativních zdravotních kruzích. Některé důvody, proč je spirulina prohlášena za dobrý detoxikační agent, jsou nabízeny na webu Disabled World. Chlorofyl pigmentu je prospěšný pro detoxikaci, stejně jako biologická dostupnost železa v této látce. Kromě toho, i když má nízká hladina kalorií, poskytuje spirulina při detoxikaci životně důležité živiny.

Zatímco někteří producenti doplňují spirulinu za kontrolovaných podmínek, jiní je shromažďují z přirozeného prostředí. Spirulina, která roste v přirozeném prostředí, může být kontaminována bakteriemi, toxiny nazývanými mikrocystiny a těžké kovy. Kontaminované přípravky nejsou nebezpečné a mohou způsobit bolest žaludku, nevolnost, zvracení, slabost, rychlý srdeční tep, poškození jater, šok a dokonce i smrt. MedlinePlus poznamenává, že byste měli používat pouze produkty, které byly testovány a byly zjištěny, že neobsahují tyto kontaminující látky.

Pokud spirulina funguje tak, jak tvrdí, mohlo by to stimulovat imunitní systém. Pokud trpíte autoimunitní poruchou, možná uvažujete o detoxikačním režimu pro potenciální přínosy, ale lidé s autoimunitními poruchami by neměli konzumovat spirulinu, tvrdí MedlinePlus. Příklady autoimunitních poruch zahrnují lupus, roztroušenou sklerózu a revmatoidní artritidu. Konzumace imunosupresivních látek může zhoršit příznaky a snížit účinnost léků, které tyto stavy léčí.

Spirulina je bohatá na bílkoviny, které jsou složeny z aminokyselin, včetně fenylalaninu. Pokud máte vzácný stav známý jako fenylketonurie, který zabraňuje metabolizaci fenylalaninu, vyhněte se konzumaci spiruliny, doporučuje lékařské centrum University of Maryland.

Použití

Detox

Úvahy

Efekty imunitního systému

Fenylketonurie