Znamení obstrukovaného střeva v batole

Batoľatá nejsou cizí lidmi v menších zdravotních otázkách, jako je nachlazení a chřipka, protože jejich imunitní systém se stále rozvíjí a rozvíjí. Bolest žaludku je také běžná stížnost pro batolata a přestože většinu času není nic závažného, ​​je možný zlověstnější problém, jako je obstrukce střev. Blokování střeva nebo stav známý jako paralytický ileus, kde střeva nefunguje, ale nemá žádné strukturální poškození, může u batolat způsobit obstrukci střev. Dávejte pozor na zřetelné náznaky těchto otázek.

Abdominální distenze

Břišní distenze nastane, když žaludek dítěte vyčnívá ven a je docela citlivý na dotek. S obstrukcí střeva, bolestem a křečemi, plynem a plným pocity mohou také doprovázet rozptýlení. Většina batolat by měla být schopna komunikovat, jak se cítí, pokud jde o další příznaky břišní nad rámec toho, co vidíte. Pokud je vaše dítě ve věku, kdy se jeho slovní zásoba stále rozvíjí, zeptejte se mnoha otázek tak, aby pochopil.

Nevolnost a zvracení

Zablokování střev vašeho dítěte bude často mít za následek pocit nevolnosti až do bodu zvracení. Většina dětí čas od času zvrací, když mají žaludeční chřipku, ale může to být nebezpečné situace, pokud se to stane příliš často, což vede k dehydrataci. Dejte své dětské vodě nebo jiným čirým tekutinám nahradit ztracenou kapalinu.

Zácpa nebo průjem

Zápcha a průjem jsou na opačných koncích spektra pohybu střev. Zácpa se týká neschopnosti mít pohyb střev, zatímco průjem se týká časté, volné a vodnaté stolice. Kterýkoli stav může nastat v případě, že u dítěte existuje obstrukce střev. Podle webové stránky MedLinePlus má zácpa méně než tři střevní pohyby za týden. Průjem představuje riziko dehydratace při ztrátě tekutin.

Úvahy

Jakmile vaše batole projeví nějaké známky obstrukce střev, zavolejte svého lékaře, aby byl na bezpečném místě. Ve většině případů jsou zvracení, průjem nebo bolestivý žaludek důsledkem viru, který časem ujde. Vzhledem k vážné povaze obstrukce střev je však moudré chybět na straně opatrnosti, zvláště pokud je přítomen více než jeden znak.