Nejlepší proteinový prášek pro zvětšení

Lidské tělo používá bílkoviny k opravě poškozených buněk a pomáhá při formulaci nových buněk. Svaly jsou primárně zkonstruovány z bílkovin. Když rozkládáte svalové vlákna s intenzivním vzpíráním, vaše tělo dodává bílkoviny z potravin a doplňků k opravě a zvětšení svalů. Protein může být konzumován prostřednictvím dietních potravin, ale proteinové doplňky ve formě prášku mohou zefektivnit proces konzumace ideálního množství bílkovin denně.

Syrovátkový proteinový prášek je vyroben z kravského mléka. Kravské mléko obsahuje dva bílkoviny, kasein a syrovátku. Druhý způsob produkuje vyšší standard kvality, který se v těle rozkládá jednodušeji a umožňuje trávicímu traktu dostatečně absorbovat molekuly bílkovin. Srvátková bílkovina je k dispozici ve dvou formátech: izolujte a koncentrujte. Izolovaný protein je čistší forma syrovátkové bílkoviny, protože obsahuje až o 90 procent více bílkovin na porci než koncentrát syrovátkového proteinu. Syrovátkový proteinový izolát poskytuje výhody doplňování bílkovin bez dalších sacharidů a tuků spojených s koncentrovanými bílkovinami. Pokud je vaším cílem vytvořit libovolnou svalovou hmotu bez přidání extra tělesného tuku, je ideální volbou srvátkový proteinový izolát.

Prášek sójové bílkoviny je dalším konkurentem v rámci odvětví doplňování bílkovin. Tato forma bílkovin pochází ze sójových bobů. Stejně jako prášek syrovátkové bílkoviny je k dispozici ve verzích izolátů a koncentrátů. Na rozdíl od prášku syrovátkové bílkoviny neobsahuje příznivé bioaktivní složky a aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Zatímco sójový proteinový prášek může pracovat pro veganské nebo vegetariánské vzpěry, které nekonzumují mléčné výrobky, je známo, že aktivní sloučeniny v sóji zvyšují hladinu estrogenu jak u mužů, tak u žen.

Množství konzumovaných bílkovin je přímo souvisí s jeho efektivitou je budování svalové hmoty. Spotřeba bílkovin by měla vycházet z úrovně aktivity. Rice University uvádí dospělého, jehož cílem je vybudovat svalovou hmotu, by měla konzumovat 0,6 až 0,9 gramu bílkovin na libru tělesné hmotnosti. Například osoba o hmotnosti 175 liber by měla konzumovat kdekoli mezi 105 až 157,5 gramy bílkovin denně. Toto množství proteinu může být dosaženo doplňováním bílkovin, jídlem nebo kombinací těchto dvou proteinů.

Stejně jako u jakéhokoli doplňku, diskutujte o použití bílkovinového prášku se svým lékařem, stejně jako ideální dávkování pro vaše vzpěrné cíle. Je důležité, abyste konzumovali správné množství bílkovin na základě vaší úrovně aktivity, neboť nadměrná spotřeba bílkovin může vést k odnětí vápníku ze skeletálního systému a zvýšit tak náchylnost k osteoporóze. Nežádoucí účinky doplňků sójových bílkovin obvykle zahrnují žaludeční bolesti, zácpu nebo průjem. Whey Protein Institute uvádí, že syrovátkový protein nezpůsobuje žádné negativní vedlejší účinky u jedinců, kteří nejsou alergičtí na mléčné bílkoviny nebo jinak musí omezovat jejich konzumaci dárkových výrobků.

Prášek syrovátkového prášku

Sójový proteinový prášek

Kolik proteinů

Upozornění