Surové kozí mléko pro hubnutí

Pokud jde o mléko, vaše volba zahrnuje široké spektrum produktů na bázi živočišných a rostlinných produktů. Pokud se snažíte zhubnout, surové kozí mléko nemusí mít nejlepší volbu kvůli obsahu tuku a kalorií, nemluvě o nebezpečích souvisejících s pitím syrového mléka vs. pasterizace. Než začnete s jakoukoli dietou, poraďte se s lékařem nebo dietologem, abyste diskutovali o dietě, které pro vás pracuje.

Surové kozí mléčné výživy

Stejně jako kravské mléko je surové kozí mléko dobrým zdrojem vápníku, fosforu a draslíku, ale je vyšší v kaloriích a tucích než celé kravské mléko. 1 kávová porce kozího mléka má 170 kalorií, 10 gramů tuku, 6,5 gramů nasycených tuků, 11 gramů sacharidů a 9 gramů bílkovin. Porovnejte to na 150 kalorií, 8 gramů celkového tuku, 4,5 gramů nasycených tuků, 12 gramů sacharidů a 8 gramů bílkovin ve stejné dávce celého kravského mléka.

Kozí mléko a ztráta hmotnosti

Bílkoviny a vápník jsou spojeny se ztrátou hmotnosti a zatímco kozí mléko je lepším zdrojem obou živin, neexistuje žádný důkaz, že přidání mléka do vaší stravy vám pomůže zhubnout rychleji, než když pijete jakýkoli jiný druh mléka . Klíčem ke ztrátě hmotnosti je správné výběry jídla, které vám pomohou vyrovnat váš celkový příjem kalorií, zatímco jsou aktivní.

Zdravá výživa pro kozí mléko

Zatímco kozí mléko samo o sobě nepomůže při vašem procesu ztráty hmotnosti, můžete ho stále zahrnout do plánu zdravé výživy. Musíte však zohlednit další kalorie, které dostanete v kozím mléce, abyste vyvážili svůj příjem kvůli úbytku hmotnosti. Stejně jako ostatní druhy mléka můžete sklenici pít kozího mléka, přidat ho na vaše ranní cereálie nebo šálek kávy, použít k výrobě krémové polévky nebo jej nahradit kravským mlékem v receptech.

Týká se surového mléka

Kozí mléko je dobrým zdrojem živin podporujících zdraví. Protože syrové kozí mléko nebylo pasterizované, může se však vyskytnout mikroorganismy, které vás mohou velmi špatně zvládnout. Příznaky mohou zahrnovat nevolnost, zvracení, bolest břicha nebo průjem, což může způsobit ztrátu hmotnosti – ale ne tak, jak jste zamýšleli. Lidé, kteří jsou imunologicky ohroženi, těhotné ženy, děti a starší lidé by neměli pít surové kozí mléko kvůli možnému vážnému poškození, varuje US Food and Drug Administration.