Tuhý flex vs. pravidelný flex golfový hřídel

První věc, kterou je třeba vědět o porovnání flexu golfových šachet, je, že průmysl nemá žádný standard. Hřídel označený jako tuhý oheb jedním výrobcem se může cítit stejně měkký jako běžná šachta jiné společnosti a faktor flexu je složitější, pokud zahrnuje výběr mezi ocelí nebo grafitem pro materiál.

Vzdálenost vs. přesnost

Většina výrobců šachet doporučuje tuhé hřídele pro hráče s rychlostí výkyvu rychlostí 95 mph nebo rychlejší. Klub, který se pohybuje touto rychlostí, je dostatečně rychlý na to, aby poskytl vzdálenost, a tuhá hřídel pomáhá s přesností. Pro hráče s pomalejší rychlostí výkyvu může klub pravidelně flexu pomoci přidat rychlost hlavy a tím přidat vzdálenost. Bývalý technický ředitel amerického golfového sdružení Frank Thomas říká, že pokud vaše pohony, pro pravákovi, jsou dramaticky zbloudilé na plných a tvrdých výkyvech, vyzkoušejte tužší hřídel v řidiči.

Akcelerace

Tuhé golfové hřídele jsou lepší pro hráče, jejichž zrychlení je postaveno v posledním čtvrtletí sestupu, podle jednoho výrobce šachet. Hráči, kteří překonávají tendenci urychlovat více na začátku sestupu, a profesionální hráči často používají zpožděné uvolnění, ve kterém je kohout na zápěstí držen co nejpozději k tomu, aby si vytvořil snap ve svých záběrech. U hráčů s hladkým zrychlením se doporučuje namontovat hřídel podle rychlosti hlavy hlavy při nárazu.

Délka klubu

Kratší hřídele mají tuhší oheb, takže sklápění hřídele nebo rozřezání až na jeden centimetr od konce hrotu na vlastní délku, může lehce změnit flexi hřídele. Sklápění je častější u řidičů a kovových plavebních dráh, jejichž hřídele jsou obvykle zhotoveny z grafitu a delší než ocelové šachty používané v žehličkách. Sklápění grafitových hřídelů způsobuje, že špička je pevnější, ale nezmění celkovou ohebnost pravidelného ohebného hřídele.

Pocit a rovnováha

Bez ohledu na flexi hřídelů, které si vyberete, je důležité vytvořit konzistenci. Řidič a plavební dráha by měly mít podobný flex a pocit, stejně jako žehličky. Během vyklápění lze jemně vyladit grafitovou šachtu, žehličky lze nastavit pomocí “stupňování”, což znamená použít šachtu určenou pro klubový hlavu o jeden stupeň silnější nebo slabší. Krokování nastavuje klub 1/2 flex, takže kombinace 3-železné hřídele s 4-železnou hlavou hlavy, bude to připadá trochu pružnější a použití 5-železné hřídele bude cítit tužší.

Hledání správného nastavení

Nejlepší způsob, jak zjistit, který hřídel je nejlepší pro vaše houpačka, je experimentovat s startovacím monitorem, který se běžně používá v golfových obchodech a profesionálních prodejnách, které zaměstnávají profesionální klubové montéry. Startovací měřidlo měří nejen rychlost kyvadla a rychlost míče, ale také ukazuje polohu tváře klubu při nárazu, rychlost odstřeďování míče a rozptylování. Experimentujte s různými hřídelovými ohyby pro řidiče, kovy plavebních dráh a žehliček, abyste viděli, který vytváří nejvyšší konzistenci.