Výcvik okruhu veslování

Pokud jde o režim suché půdy pro veslování, jedním z nejúčinnějších metod budování síly a vytrvalosti je trénink okruhu. Tím, že pracují na odporových cvičeních s krátkou dobou zotavení, mohou veslaři také naučit, jak se pohybovat po únavě. Provádění obvodů s lehčími závažími při udržování 70 až 80 procent tepové frekvence po dobu 30 až 40 minut může doplnit váš kardiovaskulární trénink.

Chcete-li strukturovat obvod pro trénink, zaměřte se na minimálně osm až 12 cvičení, ve kterých je zatížení pro každé cvičení 30 až 60 procent vašeho jednorázového maxima, podle “Příručky sportovní medicíny a vědy, veslování” od Niels Secher a Stefanos Volianitis. Nabídka cvičení bude záviset na cíli cvičení, jako je trénink pro jádro svalstva, horní část těla, dolní část těla nebo celé tělo. Cvičení můžete provádět podle času – 30 až 60 sekund na stanici s intervalem odpočinku 30 vteřin – nebo počet opakování. Pokuste se zahrnout několik cvičení, které zdanějí velké svalové skupiny, jako jsou čističe, dřepy nebo stupňovitosti, aby se zvýšila intenzita obvodu.

Typy výcviku s veslařským okruhem se mohou pohybovat od série tělesných cvičení až po kombinaci zdvihání s plyometrickými skoky. Můžete si udělat venkovní obvod, který se střídá mezi jízdou a kvalitou. Podle Declan Connolly z laboratoře lidské výkonnosti University of Vermont ve svém článku z roku 1999 “Ve formě: Přechod na delší vzdálenosti a trénink okruhu” v “Rowing News”, příklad okruhu, který můžete udělat doma s 45- Libra obsahuje následující postup: 40 setů, 15 squatů, 30 ohnutých řádků, 15 kroků pro každou nohu, 30 knoflíků, 15 dřepů, 30 kadeřnic, 40 setů, 30 vzpřímených řádků, 30 lavicových lisů. Snažte se obvod dokončit dvakrát nebo třikrát po dobu 20 až 30 minut.

Můžete provádět obvody, které zahrnují běh venku nebo veslování v interiéru, což může zlepšit vytrvalost. Provádějte například venkovní obvod, který kombinuje běžící délky a kalisténii. Začněte s pět až desetiminutovým zahřátím a poté spusťte tři minuty. Zastavte a dělejte 20 až 30 opakování cvičení, které mohou zahrnovat skákací zvedáky, kroužky, hnusy, chůze nebo špičky, podle věžička Tom Böhrera, dvojnásobného olympijského stříbrného medailisty, ve svém článku z roku 2005 “Circuit City” Veselé novinky. “Zopakujte interval běhu-cvičení dva nebo třikrát a pak udělejte pět až deset minut vychladnutí. Bohrer také dává pokyn ke třídě kondicionéru pro veslařníky, ve kterém je vnitřní okruh složen ze dvou minut veslování na ergu, po němž následuje 60 sekund cvičení. Podobně jako u běžícího obvodu proveďte pár sérií intervalu pro veslování s cílem udržovat stabilní srdeční frekvenci.

Jádrová svalovina je zodpovědná za přenos síly z těla na čepel. Silné břicho nejen zlepší váš výkon ve vodě, ale také zamezí zranění. Okružní trénink vašeho střediska může být proveden rychle v malém prostoru bez vybavení. Například okruh jádra může sestávat ze sedmiček se zkroucením, supermánů, standardních drtí pro přední břišní stěnu, V-upů, šikmých křovin pro svaly po stranách vašeho pasu, kyčelních tlaků, koleček a kopů na kole. Proveďte 10 až 15 opakování každého cvičení, nebo 30 sekund a 30 sekund. Obvod opakujte dva nebo třikrát.

Navrhněte kurz

Různé typy obvodů

Run nebo Row for Endurance

Tělo na čepel