Růžová dáma jablková výživa

Pink Lady je docela úlovek. Sladká, růžová, plná a hladká, je oblíbená u mužů, žen i dětí. Pink Lady jablka jsou moderní plemeno vyvinuté v 70. letech v Austrálii. Vyžadují horké klima a jsou většinou pěstovány v jižních USA, jižní Evropě, Jižní Africe a Austrálii. Chovají se dobře a většinou je můžete najít po dlouhé době, co je jablková sezóna.

Kalorie, tuky a sodík

Pink Lady jablka jsou středně velké, ale zabalit méně kalorií, než si myslíte. Podle oficiální webové stránky Pink Lady má průměrné 100 gramů jablka pouze 50 kalorií. To je o něco méně než průměrná jablka středního stupně, USDA uvádí, že jablko o hmotnosti 182 gramů by mělo mít 100 kalorií – 55 kalorií na 100 gramů jablka. Pink Dámy, stejně jako jiná jablka, neobsahují žádný tuk a žádný sodík.

Sacharidy a vlákniny

Podle webu Speciality Produce jsou jablka Pink Lady asi 10 procent sacharidů. Pro 100 gramů jablka se vyrábí až 10 gramů sacharidů nebo 3 procenty doporučeného denního příjmu pro stravu s obsahem 2 000 kalorií. Osm gramů těchto sacharidů jsou cukry, převážně fruktóza. Další dvě gramy jsou vlákniny. Najdete vlákno jak v kůži, tak jádru, ačkoli většina lidí jíst jádra jablek. Vlákno v kůži poskytuje asi 9 procent z vašeho doporučeného denního příjmu pro 2 000 kalorickou dietu.

Vitamíny a bílkoviny

Pink Lady jablka jsou dobrým zdrojem vitamínu C. 100 gramů jablek poskytuje téměř čtvrtinu denního doporučení vitamínu C, podle webové stránky Specialty Produce. Téměř polovina vitamínu C se nachází přímo pod kůží, nicméně, tak byste měli jíst jablko s kůží. Jablka také poskytují některé vitaminy A, vápník, železo, bór a pektin. Nicméně neobsahují žádný protein.

Chuť, vlastnosti a složení

Pink Lady jablka jsou dobré jíst čerstvé. Jejich chuť je hodnocena recenzenty “Orange Pippin” jako “dobrá”. Pink Dámy jsou lehce koláče a velmi sladké, se silnou a příjemnou vůní. Jsou velmi ostré, s tenkou, hladkou růžově červenou kůží a bílým masem. Podle webových stránek Pink Lady se tato jablka skládají z 10% sacharidů, 4% vitamínů a 80% vody.

Porce

Pink Lady jablka mohou být začleněny do zdravých receptů, a také dobré občerstvení a dezerty. USDA doporučuje namočit plátky jablek v arašídovém másle nebo jim podávat s krekry a sýrem přidat bílkoviny a vlákninu do vašeho občerstvení. Jsou dobře vepřové a drůbeží, které také poskytují potřebné bílkoviny. Můžete pečeme jablka Pink Lady s cukrem a vínem nebo džusem, ačkoli to přidává sacharidy bez přidané výživy.