Bolesti na pravé lopatky od vzpírání

Ramenní oblast pracuje tvrdě během prakticky všech typů cvičení na posilování těla v horní části těla, při ohýbání nebo při napomáhání horní části těla zůstat nehybný během tréninku. To způsobuje, že ramena a ramena jsou obzvláště citlivá na zranění při vzpírání. Protože to může někdy znamenat vážné zranění, je důležité pochopit, co může způsobit bolesti v pravém ramenním kotouči během nebo po vzpírání a jak se může napravit.

Bolest v pravém ramenním ramene jako výsledek vzpírání může běžet od mírné až těžké. Může dojít náhle při vzpírání, při pohybu ramena ze strany na stranu nebo dokonce i když jste v klidu. Další příznaky mohou zahrnovat ztuhlost, otoky, citlivost, vyzařující bolest z ramen na stranu ramene, ztrátu pohybu, nedostatek síly a pulsování. Bolest může ztěžovat pohyb vašich zbraní nebo zvedání předmětů, jako jsou závaží, nad hlavou.

Bolest související s vzpíráním v pravém ramenním kotouči se může vyvíjet, pokud používáte lopatku nebo okolní svaly, vazy a šlachy s nadměrným vzpíráním, zvedacími váhy, které jsou pro vás příliš těžké nebo nejsou 48 hodinové přestávky mezi stejnou svalovou skupinou. Bolest se může také vyvíjet, když na zádech spadnete váhu nebo předmět na paži nebo při pádu vzpírání. Náhle měnící se směry nebo snížení tělesné hmotnosti namísto řízeného pohybu mohou vyvrtávat nebo napínat vazy a svaly v oblasti ramen. Podmínky jako bursitida, tendinitida a náraz může také způsobit bolesti v pravém ramenním listu během nebo po vzpírání.

Odpočívejte a vyvarujte se vzpírání asi 48 hodin. Umístěte chladnou sáčku nebo plastový sáček plný ledu na rameno po dobu 20 minut najednou po dobu až pěti dnů. Zvedněte rameno, abyste pomohli uvolnění tekutiny a krve z poranění, což může pomoci snížit bolest a zánět. Vezměte protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, které usnadňují bolesti v rameni. Lékař může také poskytnout kortikosteroidní injekce pro těžké případy, které pomohou urychlit hojivý proces nebo chirurgicky opravit vážná zranění v případě potřeby.

Přestože bolesti v rameni v důsledku vzpírání nejsou typicky nebezpečné, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, pokud je bolest neschopná, ostrá, trvá déle než dva týdny nebo je doprovázena extrémním otokem, horečkou, modřinami, zarudnutím nebo vyrážkou. Mohly by to být příznaky vážnějšího stavu nebo možné infekce, které musí být ošetřeny lékařem.

Symptomy

Příčiny

Léčba

Upozornění