Moje dítě kašlat & vypadá, že se udusí na slinách během spánku

Když si všimnete, že dítě spíše během spánku kašlat a dusí se, možná se zajímáte, co by mohlo být špatné. Existuje několik různých možných důvodů, ale může být obtížné diagnostikovat příčinu doma. Měli byste hlásit jakýkoli noční kašel a udušení dětskému pediatru, abyste mohli správně diagnostikovat a v případě potřeby začít léčbu.

Potenciální příčiny

Jednou z možných příčin kašlání a udušení u dětí je spánková apnoe, ke které dochází, když otok v mandlích blokuje dýchací cesty a způsobuje, že sliny se zde spojí. Dalším důvodem nočního kašlání a udušení u kojenců je malý reflux. Kojenský reflux se vyvíjí, když jícnový svěrač, kroužek ve tvaru svalu mezi jícnem a žaludkem, není dostatečně silný na to, aby udržoval obsah žaludku a dovolil jim, aby se vrátili zpět do hrdla. Astma, alergie a nachlazení mohou vést k kašlání a dusění i v noci.

Diagnóza

Než lékař doporučuje léčbu, bude muset zjistit aktuální příčinu poruch spánku. Lékař může chtít přímo pozorovat vaše dítě spící, takže možná budete muset strávit noc v dětské nemocnici. Další možností je videozáznam vašeho dítěte, když zažije noční kašel a dusění, takže ho může lékař sledovat, aniž by musel přes noc hospitalizovat. Lékař by mohl chtít vyšetřit pažerák kvůli poškození pomocí ohebné tuby s fotoaparátem nebo by mohl provést testy na monitorování množství žaludeční kyseliny.

Možné řešení

V závislosti na konkrétní příčině a závažnosti kašlání a udušení vašeho dítěte, jeho pediatr by mohl doporučit některý ze široké škály řešení. Problémy spánku způsobené otoky mandlí mohou vyžadovat odstranění mandlí. Pokud dojde k základní nemoci nebo alergii, léčba tohoto problému by mohla vyřešit problémy spánku. V některých případech může být situace spánku významná, takže lékař by mohl doporučit, aby zvedl hlavu postýlky o 30 stupňů, nebo navrhl, aby vaše dítě bylo usazeno na jeho boku.

Úvahy

Nepokoušejte se vyřešit problémy s kašlem a dusením spánku sami, protože v některých případech byste mohli problém zhoršit nebo zavést nové problémy. Když položíte své dítě na spánek na břiše, může se zdát jako dobrý nápad, aby se jeho hrdlo vypustil lépe, může to zvýšit riziko syndromu náhlého úmrtí dítěte nebo SIDS. Neměli byste svým dětem dávat léky určené pro dospělé nebo starší děti, včetně kyselých refluxních léků nebo dekongestantů, protože mohou být nebezpečné pro malé dítě.