Nejlepší ovoce pro vřed

Vředy jsou otevřené vředy v podšívce gastrointestinálního traktu. Vyvíjejí se většinou v žaludku, jíceně nebo dvanáctníku. Vředy se tvoří, když jsou prostředí těchto povrchů tak kyselá, že jejich slizniční obložení pomalu eroduje. Lidová víra naznačuje, že kořenové potraviny a stres jsou odpovědné za vředy, vědecké důkazy poukazují na kyselinu s vysokou kyselostí, dlouhodobé užívání nesteroidních protizánětlivých léků, jako je ibuprofen, a bakterie Helicobacter pylori.

Faktory zodpovědné za vředy

I když žaludek vylučuje kyselinu pro trávení potravin, zvláštní hlen chrání její stěny před korozními účinky této kyseliny. Když se tato ochrana snižuje, žaludeční kyselina jí do žaludku, aby vytvořila otevřené vředy. Helicobacter pylori, který je zodpovědný za většinu vředů, oslabuje ochranný slizový plášť v žaludku nebo dvanáctníku, část střeva blízko žaludku. To umožňuje žaludeční kyselině a dalším trávicím šťávám erodovat povrch traktu pod hlenem. Dlouhodobé užívání NSAID je druhou hlavní příčinou vředů. Léky poskytují úlevu od bolesti tím, že blokují prostaglandin, chemickou látku produkovanou v těle. Nicméně to také snižuje průtok krve v zásobnících zásobujících žaludek, což také činí žaludeční výstelku citlivou na korozivní účinky trávicích šťáv.

Okysličující ovoce

Jedním ze způsobů, jak zlepšit bolest způsobenou vředy, je vyhnout se jídlu a nápojům, které by mohly zvýšit kyselost v žaludku. Některé druhy ovoce přispívají ke kyselinám žaludku a měli byste se jim vyvarovat při léčbě vředů. Citrusové plody, jako jsou pomeranče, mandarinky, limety a citrony, jsou dobrými příklady okyselujících plodů, které je třeba vyhnout. Měli byste také vyhnout rajčatům a grapefruitu. Tyto okyselující plody mohou zhoršit příznaky vředu a způsobit kyselý reflux a pálení žáhy.

Bezpečné ovoce

Ovoce, které můžete jíst při léčbě vředů, zahrnují jablko, broskve, bobule, hrušku, banán, meloun a ovoce z kiwi. Zatímco je preferováno, aby tyto ovoce ve svých surových formách, mohli byste také parní nebo šťávy. Namísto toho, abyste si užívali denní příjem ovoce v jednom jídle nebo svačinu, rozdělte ho na tři až čtyři porce. Nakonec nepokládejte ovoce za odpovídající náhražku tekutin, ale pijte spoustu vody.

Léčivé ovoce

Některé druhy ovoce jsou zvláště užitečné při zmírnění příznaků vředů a mohou dokonce chránit proti Helicobacter pylori. Jablka, brusinky a jejich šťávy obsahují flavonoidy a antioxidanty, které brání růstu bakterií. Měli byste rovněž konzumovat ovoce bohaté na vlákninu, pokud nemáte také zánětlivé onemocnění střev.