Nejlepší sady řazení mtb shimano

Sport horské cyklistiky vám nabízí řadu možností, jak splnit svůj styl jízdy. Shimano je jedním z největších a nejoblíbenějších výrobců komponentů horských kol. Nabízejí komponenty pro vaše každodenní potřeby. Pochopení účelu a rozdílu mezi jednotlivými produktovými řadami vám pomůže rozhodnout, co je nejlepší pro vás a vaše horské kolo.

Produktová řada Shimano SLX nabízí výkon a kvalitu jezdcům, kteří chtějí upgradovat své aktuální nastavení. Komponenty SLX se dodávají s možností rychlosti 2 x 10 nebo 3 x 10 otáček. Novinkou na této produktové řadě je také doplnění technologie Shadow +, která zaručuje vaši jízdu hladkou a poměrně rychlou změnu. Řada SLX navíc nabízí kotoučové brzdy, které maximalizují zastávku. Vaše kolo může být vyrobeno s komponentami SLX, nebo můžete kombinovat a přizpůsobit, které komponenty jsou pro vás to pravé.

Produktová řada Deore XT využívá nejpokročilejší technologii společnosti Shimano na přívětivější ceně pro horlivé cyklisty. Sada převodovek je nabízena v provedeních 2 x 10 a 3 x 10 a jeho kompozitní řetězové kroužky umožňují lehkou, spolehlivou a robustní kliku. Kombinace stínové zadní přehazovačky a radičů RapidFire Plus vytváří pokaždé hladký posun. Brzdový systém Deore XT využívá keramické písty a rotory a podložky Ice-Technologies pro vynikající brzdění za všech podmínek.

Špičková technologie společnosti Shimano se nachází v řadě výrobků řady XTR. Nabízejí trailovou verzi těchto produktů navrženou se všemi technologiemi XTR, ale zaměřují se na požadavky jízdy na trati. Produktová řada XTR je vyrobena z uhlíkových vláken a titanu, aby se maximalizovalo snížení hmotnosti a tuhost. Traťová verze je k dispozici v trojitém předním kluku, ale díky optimálnímu ozubení může být vaše zařízení pro malou babičku používáno méně často. XTR řazení a přední přehazovačky usnadňují rychlé a rychlé vstoupení do a z vašeho velkého kroužku. Stezka je určena pro jezdce, kteří tráví hodiny na jednostopých trasách v okrese.

Výrobní řada produktů XTR nabízí jezdcům s nejlehčí možností všech výrobků značky Shimano. Závodní řada XTR nabízí jezdce s dvojitým klikem, který snižuje váhu, ale nenabízí vám tak snadný, malý převod. Tato řada produktů je navržena tak, aby byla tvrdě a rychle poháněna. Brzdy nabízejí vynikající brzdnou sílu díky použití keramických podložek a kotoučů, které omezují výrobu tepla snižující výkon. Brzdové páky jsou ergonomicky navrženy tak, aby byly použity na plný výkon pouze jedním prstem. Řada XTR nabízí vše od brzd a přehazovačů až po kola a pedály, ale jejich kvalita je vidět v ceně a nemusí být pro každého jezdce.

Shimano SLX

Shimano Deore XT

Shimano XTR Trail

Shimano XTR Race