Pullups vs. deadlifts

Přestože jsou tahání a mrtvý vzestup velmi odlišné, oba jsou vysoce efektivní cvičení, které působí v těle kritické skupiny svalů. Tyto cviky jsou základy mnoha cvičení a, protože každé cvičení funguje více než jeden sval, může zvýšit efektivitu ve vašem tréninku. Pokud pečlivě strukturujete své tréninky, můžete při vytváření pevnosti v celém těle využít jak mrtvých, tak tahů.

Kliky

Většina lidí je zaváděna do výtahů v základní škole. Existuje důvod, proč je pullup používán tak často, když jste mladý – staví svaly na horní části těla a je mírou vaší celkové schopnosti a síly. Pullups jsou prováděny pomocí pullup baru. Když uchopíte tyč, použijte rukojeť – dlaně odvrácené od vás. Vytáhněte se, dokud vaše brada není vyrovnaná s tyčí. Po krátké přestávce pomalu spusťte své tělo, dokud vaše ramena a ramena nebudou zcela roztažena. Pohyb se zaměřuje především na latissimus dorsi, nebo lats krátký, což je největší sval na zádech. Několik pomocných svalů je také zpracováno při vytahování – bicepsy, deltoidy, kosoštcičky, trapezii a několik menších svalů na zádech a pažích.

Deadlifts

Zatímco většina lidí se naučí vytahovat se brzy v životě, mnoho lidí ani neví, co jsou mrtvé. Deadlifts jsou podobné stažením, protože musíte použít tahový pohyb, ale podobné podobnosti skončí. Konvenční mrtvé stoupání se provádí ohýbáním nad činky, skákají dolů a pomocí nohou zvedají váhu na úroveň pasu. Výsledkem je cvičení, které funguje jako hamstrings, quads, glutes a celé vaše jádro. Jiné typy mrtvých výtahů, jako jsou mrtvé nohy s pevnými nohami a mrtvé rozteče sumo, jsou varianty konvenční metody. Vzhledem k tomu, že mrtvé stahováky způsobují spoustou podpaží, mohou způsobit zranění zadních rukou mezi nezkušenými zvedáky.

Výhody vytahování a smrtelných výtahů

Obě stahování a mrtvý vzestup jsou mimořádně efektivní cvičení. Každý z nich pracuje ve skupinách svalů, které přirozeně spolupracují v každodenním životě. Deadlifts vám mohou poskytnout sílu k vyzvednutí těžkých předmětů a vytahování vám pomůže nést a manipulovat s těmito předměty.

Deadlifts a Pullups dohromady

Pomocí společného způsobu, jak rozdělit části těla během cvičení v průběhu týdne, můžete vyskočit jeden den a mrtvý den další den. Rozdělení horní části těla / dolní části těla by vám umožnilo provádět každé cvičení dvakrát týdně, zatímco celodenní zasedání vám umožní provádět obě cvičení tak často, jako tři dny v týdnu.

Úvahy o cvičení

Ačkoli neexistuje žádný “správný způsob”, jak pracovat v tělocvičně, pokud jde o práci každé svalové skupiny na každé zasedání nebo o rozdělení cvičení na horní a dolní část těla mezi sezeními, existuje “správná cesta” k přípravě na trénink. Provádějte 10-minutové zahřívání s lehkými aerobními aktivitami, jako je skákací lano, pracující na eliptickém stroji, s pomalým joggingem nebo jakoukoli kombinací těchto činností. Tím se dostane vaše krev tekoucí, připraví vaše svaly a pomůže zamezit zranění.