Syrovou stravu a bolesti hlavy

To, co jíte, může způsobit bolesti hlavy a lidé, kteří jedí surovou potravu, jsou náchylní k bolestmi souvisejícími s jídlem jako kdokoliv jiný. Zvláště v případě migrény existují určité potraviny, které mohou přinést bolesti hlavy, zatímco jiné mohou pomoci je upokojit. Chcete-li pomoci při bolestech hlavy, musíte zkontrolovat způsob, jakým zjistíte, zda surové potraviny pomáhají nebo poškozují vaši hlavu.

Bolest hlavy a dieta

Pokud jste náchylní k bolestem hlavy a migrénami, vaše strava může být spouštěcí. Podle Australan Better Health Channel, bolesti hlavy spojené s jídlem jsou často kvůli kolísání hladiny cukru v krvi a stažení kofeinu. Chemické látky, jako je glutamát monosodný a další přísady, mohou zvýšit riziko bolesti hlavy. Surovinová strava má tendenci eliminovat všechny tyto rizikové faktory, protože surové potraviny neobsahují přídavky, kofein nebo přebytečný cukr.

Přechod na suroviny

Mnoho lidí pociťuje bolesti hlavy po radikálních změnách ve své stravě. Pokud jste nedávno přešli na syrové potraviny, může být vaše bolest hlavy způsobena nízkou hladinou cukru v krvi nebo stažením z kofeinu. Reportér The Guardian se pokoušel jíst syrové potraviny po celý týden. Popsala její bolest hlavy jako “oslepující”. Podle surových potravinářů, které pohovořila, je to běžný vedlejší účinek změny stravovacích návyků.

Surová strava a bolesti hlavy

Pokud jste byli na stravě syrové potraviny po delší dobu a začínáte mít bolesti hlavy, můžete mít nedostatek živin. Zástupce Americké diety pro sdružení řekl New York Daily News, že surový potravináři mohou mít nedostatek vápníku, vitamínu D, vitamínu B12, železa, zinku a bílkovin. V průzkumu surových potravinářů z roku 1999 bylo také zjištěno, že mají nízkou tělesnou hmotnost. Jak bylo uvedeno na konferenci Americká akademie neurologie, lidé s nízkou tělesnou hmotností mají větší pravděpodobnost bolesti hlavy a nevolnosti než lidé normální hmotnosti.

Výživa a migréna

Americká zemědělská výzkumná služba říká, že existuje důležitá souvislost mezi živinami v těle a migrénami. Patří mezi ně vápník a draslík, ale nejdůležitějším spojením se zdá být hořčík. Bylo prokázáno, že dieta s nedostatkem hořčíku může způsobit změny ve vašich mozkových vlnách a že asi polovina pacientů trpících migrénou má nízkou hladinu hořčíku. Hořčík se nachází především v zelené listové zelenině, takže surové potravináři pravděpodobně budou mít zdravé množství této základní živiny.

Specifické spouštěče

Pokud jste na syrové stravě, můžete jíst vysokou úroveň ořechů, fermentovaných potravin, fazole, fíky, rozinky, avokádo, švestky, citrusy nebo banány. Naopak, pokud nejste suroví potravináři, surová strava vám pomůže vyhnout se sýru, pizzu, kávě a koce, klobásu a pepperoni, alkoholu a potravin obsahujících MSG. Všechny tyto potraviny mohou vyvolat migrény. Pokud trpíte přetrvávajícími bolestmi hlavy, řekněte každý jednotlivý druh potravy z vaší stravy, abyste zjistili, zda se vaše bolest snižuje. Konzultujte lékaře s lékařem, který vám poskytne další pokyny týkající se dietních triggerů.