Výživy oranžové papriky

V dnešní době vás více a více zdravotníků vyzývá, abyste “jíst duhu”. Ve skutečnosti, včetně potravin ve vaší stravě každé barvy – oranžová, zelená, žlutá, fialová, modrá a červená – může pomoci tělu fungovat na optimálních úrovních a bojovat s některými chronickými stavy. Díky jasně zbarvené kůži mohou oranžové papriky poskytnout řadu výhod jako součást vyvážené stravy.

Macronutrienty

V jedné dávce pomerančových papriků je přibližně 90 kalorií – nebo asi 249 gramů jídla. Každá porce oranžové papriky poskytuje 1 gram tuku – 2 procenty denní hodnoty doporučené pro jednotlivce po stravě o hmotnosti 2 000 kalorií denně. Oranžové papriky také nabízejí 18 gramů sacharidů v jedné porci nebo 6 procent denní hodnoty této živiny, z nichž 3 gramy pocházejí z dietní vlákniny. Jeden šálek nabízí také 2 gramy bílkovin.

Obsah vitaminu

Oranžové papriky poskytují velké množství množství důležitých mikroživin, včetně vitamínů A a C. Ve skutečnosti jedna porce oranžových papriček poskytuje 70% a 750% vitamínů A a C. Pro-vitamin A nebo beta-karoten, jak se někdy nazývá, je specifický typ vitaminu A, který se nachází v pomerančovém ovoci a zelenině, jako jsou oranžové papriky. Vitamin A pomáhá udržovat zdravé zuby, pokožku, kosti a oční zdraví, podporuje reprodukci a pomáhá snižovat riziko některých typů rakoviny. Vitamin C nebo kyselina askorbová podporuje růst a opravu tělesných tkání a může zvrátit vývoj chronických zdravotních stavů, jako je rakovina, srdeční onemocnění a artritida.

Minerální obsah

Oranžové papriky jsou potraviny bez sodíku. Stejně jako u jiných odrůd papriky, pomerančové papriky mohou poskytovat malé množství draslíku, fosforu, hořčíku a vápníku. Neměli byste záviset na pomerančových paprikách, abyste splnili doporučené denní dávky pro tyto důležité minerály.

Výběr papriky Orange Bell

Při nakupování pomerančových papriček vyberte produkt, který je pestrý, pevný na dotek a poměrně těžký pro jeho velikost. Stejně tak vyvarujte se oranžové papriky, které jsou zbavené skvrn, vypadají suché nebo jsou rozmístěné, neboť mohou být za svou špičkou. Většina oranžových paprik může být bezpečně uložena v plastovém sáčku v chladničce po dobu až pěti dnů po zakoupení. Přidejte oranžové papriky do salátů, kastrolů a těstovin, nebo jednoduše jíst je prosté pro chutné, nutričně husté občerstvení.