Nejlepší běžecké boty pro začátečníky

Existuje několik klíčových faktorů, které by noví běžci měli vzít v úvahu. Boty jsou například jedním z nejdůležitějších nástrojů pro vývoj bezpečného, ​​efektivního a zdravého běhu. Pokud nosíte nesprávný druh bot a nakonec skončíte bolesti kloubů, mohli byste předčasně odklonit od svých nových cílů.

Zapomeňte na tenisky

I když nemusíte kupovat nejdražší pár běžeckých bot dostupných při prvním startu, neměli byste nosit starý pár tenisových bot v zadní části vašeho šatníku. Koupit pár bot, která jsou speciálně určena pro běžce. To znamená, že lépe uklidní nohy a poskytnou ochranu, jak si vaše nohy zvyknou na nové cvičení.

Pronace a boty

Jak daleko, když kráčíte, je to důležité určení typu bot, které byste měli koupit, když začínáte jako nový běžec. Pokud máte ploché nožičky, což znamená, že máte nohy v nohách jen málo nebo žádné nohy, nebo když po krocích natáhnete nohy směrem dovnitř, potřebujete boty, které poskytují podporu řízení pohybu. Tyto boty mají navíc vnitřní polstrování a větší stabilitu zadní části nohy, aby se vaše nohy nemohly vracet. Pokud nechcete pronásledovat nohy při běhu, budete potřebovat boty s odpružením Oblouk spíše než na stranách. Tyto boty poskytují podporu lidem s vyššími oblouky.

Kde běžíte

Místo, které plánujete spustit běžící výlety, může také znamenat velký rozdíl v typu obuvi, kterou budete potřebovat jako nový běžec. Pokud se chystáte držet na běžeckém pásu, mít dobře polstrované boty je trochu méně důležité, protože trenažér sám má obvykle nějaké polstrování pomoci vašim nohám. Ale pokud budete běhat venku na stezkách a kopcích, budete chtít investovat do obuvi speciálně vyrobené pro běh v terénu. Tyto boty jsou robustnější, typicky odolné proti povětrnostním vlivům a mají lepší trakci v podrážkách, takže je méně pravděpodobné, že ztratíte své opěrky, sklouznete a spadnete. Pokud však nenajdete botu na trati, která je postavena na pronádání nohy, vyberte si běžnou běžeckou obuv, která odpovídá vašemu oblouku za nejlepší výsledky.

Získejte odborné stanovisko

Vzhledem k tomu, že jste v tomto sportu novými, je nejlepším řešením návštěva běžícího obchodu s obuví a odborníka, který vám vyhovuje pro nejlepší obuv. Zatímco můžete určitě uhodnout, jaký druh bot potřebujete, když se díváte na vaše oblouky a pozorujete, jakým způsobem chodíte, někdo, kdo pracuje v těchto maloobchodních prodejnách, vás může sledovat a určitě víte, jaký druh běžecké boty je pro vás nejlepší. Učiní také své doporučení na základě úrovně vašeho zážitku a typu běhu, který začnete.