Nejlepší půdní listy pro stany

Dnešní stany jsou lehké, přenosné a drahé. Ačkoli mnoho z nich je vyráběno se zemními listy našitými do podlahy, vlhkost a nečistoty mohou stále protékat vazbou a tyčinky a horniny, běžné v divočině, mohou propíchnout i nejodolnější tkaninu. Nákup další vrstvené broušené fólie, jedna nepropustná pro vodu a nečistoty, propíchnutí a kyselinu mravenčí – vylučování mravenců – prodlouží život vašeho stanu. Vyberte materiály, které mají vysokou hydrostatickou hodnotu hlavy a které jsou laminovány třemi až čtyřmi vrstvami silikonizačního materiálu.

Společné úskalí

Vyberte si základnu, která vyhovuje vašemu stanu, zarovná se s průchodkami stanu a bezpečně se hodí jako stopa. Při nákupu jakéhokoli druhu pokrytí země se může zdát přiměřené, pokud se netvoří bezpečně proti vaší vlastní stanové podlaze, může se posunout, zachytávat vlhkost a nečistoty. Kromě toho použijte podložku pouze pod stanu. Někteří jako Tyvek z DuPontu mají hladký povrch a použití jako kempinkový terénní kryt nebo uvnitř stanu mohou způsobit pády.Pokud je vlhkost a nečistota ve vašem stanu problémem, zvolte si plech s vysokou hydrostatickou hlavou, což je srovnávací Měření vodotěsných látek používaných v průmyslu v rozmezí od 1 000 do 8 000. Vysoce kvalitní výrobci stanu zveřejňují opatření. U půdních listů je rozumné číslo větší než 3 000.

Kde koupit

Vaude, výrobce německých kempinkových obuvi, používá dvoustrannou silikonizovanou 40D polyamidovou ripstopovou tkaninu s hydrostatickou hlavovou vodotěsností minimálně 3 000 mm. Vyšší hodnocení mezi 6 000 a 7 000 jsou k dispozici. Jejich listy jsou odolné vůči vodě a kyselině mravenčí a jsou odolné i přes nízkou hmotnost. Maloobchodníci, jako je Go Fast and Light, místo pro kempování, které se specializuje na trvanlivé a přesto lehké kempinkové vybavení, které nesou zařízení Vaude. Většina linky je provozována prostřednictvím webových stránek kempování ve Spojeném království, ale prodávána mezinárodně. Tuckerman Outfitters v Portsmouthu, New Hampshire také prodává paletu 0,6 milimetru vrstveného polyetylénu broušené listy v rozměru od malých obdélníkových až po extra velké velké místnosti. Ačkoli není uvedeno, že zemní listy jsou odolné vůči mravencům a kyselině mravenčí, jakýkoliv dvojvrstvý nepropustný podklad vám bude sloužit lépe než ten, který není dvojitý laminát.

Náklady

Na základě cen v září 2010 byla podkladová deska společnosti DuPont Tyvek za rozumnou cenu stanovena na 29 dolarů. Nicméně, to jen přijde v 8 nohách o 10 stop, což dělá to méně adaptabilní k různým stanovým tvarům a velikostem. V podstatě je prodáván jako podkladový list, ale je to spíše typ výrobku, který splňuje požadavky jednoho listu. Podkladové desky Rock Creek, které se pohybují v ceně od 31 dolarů do 60 dolarů, ale většina, popsaná jako “Footprints”, se vyrábí pro specifické styly stanu. Než si je zakoupíte, měli byste potvrdit, že mají základnu, která odpovídá vašemu stanu. Tuckerman Outfitters, za cenu – $ 12 až $ 35 – nabízí vysoce kvalitní, odolný výrobek, který se hodí většině návrhů stanů. Pokud chcete, aby byl podkladový list společnosti Vaude Cotswold Outdoors ve Velké Británii, prodává je od 15 do 30 liber, což je přibližně 30 až 60 dolarů (v závislosti na směnném kurzu).

Zasvěcené tipy

Podle Go Fast a Light, webového kempu, který dodává odolné a přitom lehké kempování, je hydrostatická hlava opatřením používaným tkaninovým průmyslem k hodnocení vodotěsných tkanin. Pro stanovení hydrostatické hlavy je na textilii stlačena kolona vody. Výška sloupku se zvyšuje, dokud nevnikne voda. Různé podmínky vyžadují různé úrovně ochrany. Zatímco plášť pláště vyžaduje jednu úroveň ochrany proti vodě, stropní deska stanu, která podléhá tlaku z chodu, vyžaduje vyšší stupeň ochrany.