Nutriční informace pro maso mletého losu

Pokud nebudete lovit, možná jste jedli lžičku. Lovci používají maso na steaky, klobásy a mleté ​​masové pečivo. Ačkoli je zřídkakdy vidět na trhu s masem, pozemní los je alternativou pro mleté ​​hovězí nebo krůtí maso v receptech. Podzemní lýk má nižší obsah tuku a vyšší obsah bílkovin než jakýkoli z těchto druhů masa, což je také zdravější alternativou pro hamburgery.

Kalorie

3-oz. Podávání masa z mletého losu obsahuje 164 kalorií, což je o něco méně kalorií než podobná dávka 90 procent hubeného mletého hovězího masa nebo 93 procent hubeného zemského krůtku. Stejně jako mleté ​​a mleté ​​krůty, maso z lososa neobsahuje žádné sacharidy, takže všechny kalorie v každé porci pocházejí z bílkovin a tuku.

Protein

Tři oz. Z podzemních lžic obsahují 22,6 g bílkovin, což je 49% referenčního příjmu potravy – doporučené denní dávky – pro ženy. Jedna porce poskytuje 40 procent stravovací referenční dávky bílkovin pro muže. Jedná se o trochu více bílkovin než zemní maso nebo zemní krůtí, které obsahují 21,4 g a 22 g na porci.

Tlustý

Jedna porce drceného losu obsahuje 7,4 g tuku, který je nižší než zemní hovězí a zemní krůtí. Mleté hovězí maso obsahuje 9,1 g tuku a mletá krůta obsahuje 9,7 g. Zemní krůtí maso je nižší v nasycených tucích, ačkoli pouze 2,5 g, ve srovnání s 3,4 g. Pro pozemní los. Nicméně, drcený lýk je nižší v cholesterolu než mletý krůt, s 66 mg tuku na porci, ve srovnání s 90 mg na porci pro zemní krůtí. Protože potraviny s vysokým obsahem cholesterolu mohou vést k srdečním onemocněním, měli byste snížit příjem až na 300 mg nebo méně denně.

Minerály

Maso Elk je podobné hovězí maso v minerálním obsahu, přičemž oba druhy masa poskytují značné množství železa, draslíku a zinku. Jedna porce zemního losu dodává 36 procent denního doporučeného příjmu železa pro muže a 16 procent pro ženy, zatímco zemní hovězí maso dodává 29 procent mužům a 13 procent ženám. Obě maso poskytuje 15% denního doporučeného příjmu draslíku a více než 48% zinku. Zemní krůtí mléko poskytuje méně ze všech tří minerálů, zejména železa, u nichž jedna porce poskytuje pouze 8% ženám a 18% mužům.

Vitamíny

Přestože je nízký obsah vitamínu C, mleté ​​lýko obsahuje velké množství mnoha vitamínů B. Jedna porce dodává 18 procent denního doporučeného příjmu kyseliny pantothenové, 28 procent B-6, 91 procent B-12 a více než 20 procent jak niacin, tak riboflavinu. Všechny vitamíny B podporují metabolismus a tvorbu červených krvinek. Mleté hovězí maso obsahuje podobné množství niacínu, B-6 a B-12, ale je nižší jak u riboflavinu, tak u kyseliny pantothenové než v losu. Turecko je u riboflavinu a B-12 nižší než los, ale u jiných vitamínů B je podobné.