Nejlepší zelenina pro batolata

Zelenina může být jednou z nejobtížnějších jídel, která přesvědčí vašeho batole, aby jedl. Je důležité krmit vaši batoľatku zeleninu, protože obsahuje klíčové vitamíny, minerály a antioxidanty, které podporují zdravý růst. “Co očekávat”, webová stránka od téhož tvůrce jako seriál “Co očekávat” rodičovské knihy, poznamenává, že poskytování řady barevných zelenin je nejlepší způsob, jak zajistit, aby vaše malé dítě dostalo živiny, které potřebuje. Možná bude snazší přesvědčit vašeho batolata, aby konzumoval zeleninu v těchto barevných skupinách, než ty, které jste obsluhovali.

Červená zelenina

Pokud vaše batole bude jíst přirozeně oslazené ovoce, ale ne zeleninu, jsou tam sladké, které může být ochoten vzorkovat. Sladké červené papriky jsou volbou, která dodává dobré množství vitamínu C a mnoha dalších živin. Napaďte papriky, dokud nejsou měkké, a nabídněte je nakrájené nebo nakrájené na polévku. Rajčata, které jsou obecně dobře přijata batolaty, jsou technicky ovoce, ale mohou se počítat s každodenním potřebou vašeho dítěte.

Oranžová zelenina

Můžete oslabit několik oranžových zelenin se skořicí nebo medem, abyste povzbudili vaše batole, aby je jíst. Oranžová zelenina by měla být pravidelnou součástí stravy vašich batolat, protože jsou zdravým zdrojem vitamínu A. Parní vařené dýně, sladké brambory nebo mrkev až do měkké. Pak je opláchněte medem a posypeme skořicí. Butternut squash je další oranžová volba, kterou může vaše batole těšit v této oslazené verzi.

Žlutá zelenina

Pokud je kukuřice jedinou žlutou zeleninou, kterou vaše batole bude jíst, je zde další zelenina s výživnou a sladkou chutí. Chopte sladké žluté papriky do těstovinové omáčky nebo je připravte jako výživnou polévku. Pečeme žlutou letní squash se skořicí a medem, stejně jako hluboce oranžová zelenina. Přidejte drcený žlutý squash na recepty na chléb a muffin, abyste povzbudili svého malého, aby získal výhody živin přítomných v žluté zelenině. Žluté rajčata jsou další možností, které vaše dítě může užívat.

Zelená zelenina

Mnoho batolat se otočí nosem na brokolici a růžové klíčky. Pokud je vaše batole jedním z nich, zkuste zavádět jinou zelenou zeleninu, která má mírnější chuť, ale poskytuje podobné nutriční výhody. Mnoho batolat přijímá zelené fazole. Hrách je další volba naplněná vláknem a vaše dítě může najít zábavné jídlo. Okurky nebo špenát jsou také zdravou zelenou zeleninou, které vaše batole ochotně zkusí.