Prenatální vitamíny a hubnutí

Existuje mnoho běžných mylných pojmů týkajících se prenatálních vitamínů a jejich vlivu na netehotné ženy. Možná jste slyšeli, že vám pomohou zvětšit delší vlasy, učiní vaše pleť čistší – i když vám pomohou zhubnout. Žádný z těchto tvrzení není pravdivý, prenatální vitamíny nejsou nic víc než pravidelné vitamínové a minerální doplňky.

Prenatální vitamínové mýty oplývají. Je zajímavé, že mnoho společných mylných koncepcí je v přímé opozici vůči sobě navzájem. Některé zdroje tvrdí, že vitamíny jsou pro vás dobré, pokud nejste těhotná, zatímco jiné tvrdí, že jsou pro vás špatné. Někteří říkají, že vám způsobí ztrátu váhy, zatímco jiní tvrdí opak. Pokud jde o váhu, nemůžou vás ani prenatální vitamíny ovlivnit, neobsahují žádné živiny poskytující energii.

Prenatální vitamíny jsou velmi podobné pravidelným volně prodejným vitamínovým a minerálním doplňkům, které můžete denně užívat. Obsahují stejné obecné složky, z nichž většina se objevuje ve stejném množství. Velké rozdíly mezi prenatálními vitamíny a pravidelnými doplňky jsou, že prenatální obsahují více železa a více kyseliny listové. Tyto živiny jsou zvláště důležité těhotným ženám a jejich vývojovým plodům a přispívají k podpoře těhotenského zdraví.

Chcete-li zhubnout, potřebujete pouze jednu věc: vynaložit více kalorií, než jste si užívali. I když to může být jednodušší, než řečeno, je to běžná vlákna sdílená všemi úspěšnými plány hubnutí. Nemůžete ztrácet váhu tím, že vezmete vitamíny, prostě nezpůsobí, abyste užívali méně kalorií, aby vynaložili více, což znamená, že podle definice nemohou způsobit ztrátu hmotnosti. Vitamíny a minerály napomáhají buněčné funkci, ale nezpůsobují zvýšenou rychlost metabolismu.

Pokud máte obavy, že prenatální vitamíny nejsou bezpečné vzít pro účely hubnutí, nemusíte se obávat. Zatímco vitamíny jsou zcela neúčinné jako strategie stravování, nebudou vám ublížit, vysvětluje Katherine Zeratsky, dietetikka pro MayoClinic.com. Prenatální vitamíny mají velké množství železa v nich, ale zatímco železo je toxické při předávkování, množství v prenatálních není pravděpodobné, že ovlivní jinak zdravé non-těhotné ženy.

Prenatální vitamínové mýty

Vitaminové složky

Ztráta váhy

Bezpečnost