Velikost a síla femuru u žen

Femur je největší kost v lidském těle. Femur nese váhu celého těla a nemůžete bez těla pohybovat. Femur začíná v kyčli v kloubovém kloubu a cestuje dolů k kolennímu kloubu. Gerard J. Tortora a Bryan Derrickson, autoři “Principů anatomie a fyziologie”, uvádějí, že degradace kostí obvykle začíná v koncových bodech kosti a chcete udržet femuru silný, protože je spojen s dvěma problematickými oblastmi Kyčle a kolena.

Podle Tortory a Derricksona dospělá femurová kost je průměrná délka 17 až 18 palců a průměrný průměr 1 palce. Průměrná hmotnost dospělého femuru je 261 g, což se rovná přibližně 9,2 oz.

Americká vysoká škola sportovní medicíny uvádí, že typická zdravá dospělá femurka může podpořit 30násobek hmotnosti těla. Hmotnost vašeho stehenního kloubu může záviset na vaší fyzické aktivitě, pokud provádíte cvičení na odpor a vaši dietu. Váš femur může podporovat více než 30krát vyšší tělesnou hmotnost, pokud jste fyzicky aktivní, účastníte se tréninku na odolnost a máte zdravý příjem vápníku, vitamínu D a fosforu.

Americká vysoká škola sportovní medicíny navrhuje trénink na odolnost, aby zvýšil sílu i tloušťku vašich kostí. Trénink odolnosti působí na vaše kosti neobvyklým stresem a podnětem, který zvyšuje buněčnou aktivitu v kostní matrici, aby se přizpůsobil novým stresům. Národní asociace pro stabilitu a úpravu naznačuje využití volných cvičení, které zatěžují páteř a boky, aby podpořily růst kostí ve stehenní kosti.

Mnoho zdravotnických organizací, jako je Národní asociace pro posilování a kondicionování a Americká vysoká škola sportovní medicíny, informují o tom, že je důležité považovat vaše zdraví kostí za ženu a účastnit se cviků, které nakládají vaše kosti. Národní centrum pro zdraví žen uvádí, že ženy mají mnohem větší riziko vzniku osteoporózy než muži kvůli ženskému genetickému složení, hormonálním hladinám a fyziologickému uspořádání ženského těla. Měli byste do cvičební rutiny začlenit odporový trénink, abyste udrželi pevnost a integritu kostí. Každodenní životní aktivity budou značně ovlivněny, pokud váš femur – jako největší kost v lidském těle a nezbytný pro všechny nohy – začne trpět osteoporózou.

Velikost

Síla

Zvýšení pevnosti a integrity femuru

Osteoporóza / osteopenie