Cvičení fyzikální terapie pro oblast iliakálního svalu

Iliakální svaly a okolní svaly v oblasti kyčelního kloubu jsou náchylné k stavům, jako je svalová deformace, piriformisový syndrom, chronické degenerativní změny a trochanterická bursitida. Vzhledem k tomu, že taková zranění kyčelního kloubu může být velmi znemožňující, je důležité vědět, jaké fyzikální cvičení mohou pomoci zmírnit příznaky a vrátit se k plné funkci.

Klečte s levé koleno na podlaze a pravé koleno se před vámi ohýbá. Vytáhněte boky dopředu. Ujistěte se, že máte záda rovnou a nedovolte, aby vaše levé koleno přešlo přes špičku. Držte cvičení po dobu až 30 sekund a poté přepněte nohy. Pokud zjistíte, že toto cvičení je příliš bolestivé, sedněte si na zemi oběma nohama pod hýždí. Pomalu se naklonějte a držte úsek po dobu nejméně 10 sekund.

Postavte se rovně a nechte boky, kolena a nohy směřovat dopředu. Pomalu zvedněte levou nohu na stranu a udržujte koleno rovně. Pozastavit na několik vteřin a pak pomalu spustit nohu zpátky do výchozí pozice. Opakujte devětkrát. Přepněte na pravou nohu na dalších 10 opakování. Zkuste toto cvičení alespoň třikrát denně. Držte se na opěradle, pokud je obtížné udržet rovnováhu.

Stát zpříma. Posuňte levou nohu dopředu, až koleno vytvoří úhel 90 stupňů a pravý kotník je rovnoběžný s podlahou. Zatlačte svou váhu zpět do pravé paty a vraťte se do výchozí polohy. Ujistěte se, že máte záda rovnou a nikdy nedovolte, aby vaše kolena přešla vaše prsty nebo se valila dovnitř nebo ven. Opakujte co nejvíce opakování a poté přepněte na pravou nohu.

Bezpečně uchopte zadní část židle a prodlužte pravou nohu zpátky za vámi. Udržujte záda rovně a držte cvičení asi tři sekundy. Vraťte se zpět do výchozí polohy a opakujte devětkrát. Přepněte na druhou stranu a rozšiřte levou nohu dozadu. Opakujte celkem 10 opakování. Zkuste toto cvičení provádět čtyřikrát denně.

Hip flexor cvičení

Hip Abdukce

Lunges

Rozšíření kyčlí