Nedostatek draslíku a suché oči

Povrch oka má tenkou vrstvu slzného filmu, který pomáhá chránit a vyživovat vaše oči. Slzný film se skládá ze tří vrstev a pokud jedna z těchto vrstev nemá správnou konzistenci nebo kvalitu, může to způsobit suché oko. Pokud vaše oko nevyvolává dostatek slz, můžete také mít suché oči. Některé zdravotní stavy, jako je nedostatek draslíku, mohou hrát roli v suchu očí.

Symptomy

Příznaky suchého oka zahrnují svědění, pálení nebo pichání na povrchu oka. Můžete také mít pocit cizího těla, jako byste měli v oku řasu nebo jiné částice. Suché oko může způsobit pravidelné rozmazané vidění, ale často můžete vyčistit vaše zraky řadou rychlých mrknutí. Někteří lidé mají také vodnaté oči nebo tlustý, strunný hlen v oku.

Draslík

Draslík je nezbytnou živinou pro zdraví buněk v celém těle. Pokud nemáte dostatečný příjem draslíku, můžete mít nedostatek. Symptomy zahrnují slabost, svalové křeče a žaludeční potíže. Závažné nedostatky mohou způsobit vážné komplikace, jako je změna srdečních rytmů. Lidé se suchým zrakem často mají nízkou hladinu draslíku, vysvětluje Dr. Marc Grossman, optometrista, autorka a lektorka holistické oční péče o New Paltz v New Yorku.

Doporučený příjem

Průměrná dospělá osoba vyžaduje denně alespoň 4700 mg draslíku. Váš lékař může určit, že potřebujete více nebo méně draslíku v závislosti na vašich lécích nebo zdravotních podmínkách. Potraviny, které obsahují draslík, zahrnují banány, které poskytují více než 400 mg draslíku a pečené brambory s kůží, které obsahují více než 900 mg, vysvětluje Linus Pauling Institute na Oregonské státní univerzitě. Jiné potraviny bohaté na draslík zahrnují švestky, pomeranče, rajčata, rozinky, špenát a lima.

Úvahy

Pokud máte podezření, že máte nedostatek draslíku, okamžitě kontaktujte svého lékaře, abyste předešli závažným zdravotním potížím. Nezačněte užívat přípravek obsahující draslík, pokud to nenavrhne lékař. Změny ve vaší vidění nebo komfort vašich očí vyžadují vyšetření u očního lékaře.