Nejlepší krokoměr pro pěší

Chůze je životaschopné cvičení pro fitness, celkové zdraví a hubnutí. Použití krokoměru při procházce může změnit váš pokrok. Ve většině případů se nejspolehlivější a nejpřesnější pedometry vyrábějí se spirálovými pružinami, které si zachovají svou originální kalibraci lépe než pedometry vyrobené s pružinami na vlasy. Nejlepší krokoměr je ten, který splňuje vaše osobní potřeby. Pedometry vyrobené v Japonsku vyžadují japonské právo, aby byly přesné do 3 procent.

Krokometry pouze pro krok

Pokud právě začínáte v chůzi, nejlepší krokoměr může být ten, který počítá pouze kroky. Chůze, kteří mají nadváhu nebo chodí pomalu, nemusí dostat přesná měření, protože nejsou kalibrováni pro kroky. Pokud máte velký pas nebo budete chtít pomalu, můžete dosáhnout lepších výsledků z akcelerometru, což je přesnější při naklonění vpřed nebo při pomalejších rychlostech.

Multifunkční pedometry

Multifunkční pedometry nabízejí mnohem vážnějšímu chodci různé možnosti. Najdete zde multifunkční krokomer, který obsahuje informace o čase, vzdálenosti, kaloriích a spalování tuku, paměti a hodiny. Multifunkční krokoměr vám pomůže stanovit cíle cvičení a sledovat váš pokrok.

GPS pedometry

Pokud váš rozpočet povolí a chcete měřit své tempo a vědět, jak dalece a jak rychle se pohybujete, mohou být krokoměry s GPS schopností nejlepší pro vás. Nejlepší GPS pedometry se hodí na zápěstí a mají velký displej. Protože GPS pedometr přijímá signály ze satelitu, může krokomer vás na vaší chůzi vést, ukázat cestu domů, pokud potřebujete informace. GPS krokoměry vám také poskytují virtuální pěší partner, který vás může upozornit na vaše tempo a pomůže vám vědět, kdy urychlit nebo zpomalit. Chcete-li sledovat vaše fitness cíle v počítači, můžete stáhnout data shromážděná na vaší chůzi z vašeho GPS krokoměru.

Pedometry na zápěstí

Pro mnoho chodců jsou pedikony na zápěstí tou nejlepší volbou, protože jsou nejpohodlnější a nejpřirozenější. Není tu nic, co byste měli s sebou nosit při cestě. Mnoho pedometrů na zápěstí je vybaveno multifunkčními zařízeními nebo GPS.

Akcelerometr Pedometry

Akcelerometrické krokoměry mohou měřit data v různých úhlech. Pokud chcete být schopni nosit krokodér na botě nebo kolem krku, držet ho ve své kapse nebo jej připnout k kabelce, nejlepší krokoměr pro vaše potřeby může být akcelerometr.

Vyžaduje to asi 6 000 kroků denně, aby zůstal zdravý. Vyžaduje téměř 10 000 kroků denně, aby zhubla. Pokud máte nějaké zdravotní potíže, poraďte se s lékařem dříve, než začnete chodit.

Varování