Nevýhody běžeckého trenažéru

Běžecké pásy poskytují jednoduchý, efektivní aerobní cvičení. Staple komerčních tělocvičen, běžecké trenažéry se také staly jedním z nejoblíbenějších strojů pro domácí cvičení. Navzdory jejich popularitě však běžecké pásy mají zřetelné nevýhody. Kromě vysokých nákladů a monotónnosti tohoto druhu cvičení může použití běžeckého trenažéru místo běhu venku změnit aktuální formu běhu, snížit celkovou efektivitu a omezit zlepšení koordinace a rovnováhy.

Běžecké pásy stojí peníze. Zatímco můžete chodit nebo běžet venku zdarma, náklady na rozpočet domácí běžecký pás se pohybuje od asi 300 dolarů na 700 dolarů, od roku 2011. Nicméně, mnoho rozpočtových treadmills netrvá příliš dlouho, nebo neposkytne vám typ cvičení, které potřebujete. High-end treadmills stojí mnohem víc. Domácí trenažery Life Fitness, například, se pohybují v ceně od $ 2,000 do $ 7,000. Počáteční cena běžeckého trenažéru nezahrnuje dodatečné náklady spojené s údržbou a opravami. Pravidelné používání běžeckého trenažéru vyžaduje mazání, výměnu řemenu a někdy i výměnu celého motoru. Kromě toho motorizované běžecké trenažéry zvyšují náklady na domácí elektřinu.

Práce na běžícím trenažéru se mohou nudit rychle, zvláště pokud opakujete stejný rutinní cvičení každý den. Scenérie se nemění, což ovlivňuje psychologické uspokojení, které přichází z běhu na nových místech, zejména v prostředí bez rozptýlení domova. Některé běžecké pásy navíc vydávají poměrně hlasité a monotónní zvuky, které se mohou rychle dráždit. Z tohoto důvodu mnoho uživatelů treadmill ztrácí zájem a přestane pracovat úplně.

Běh na běžícím páce nepředstavuje přesně přírodní běh. Odolnost proti větru zvyšuje vaše pracovní zatížení o 2 až 10 procent, v závislosti na rychlosti vašeho provozu. Více zkušenějších běžců může mít při běhu na běžeckém pásu delší kroky, zatímco nezkušení běžeči mají opačné výsledky. Někteří běžecké trenažery mají tendenci trávit více času na své podpůrné noze než běh venku. To snižuje jejich účinnost. Pozice některých běžců se také mění. Když se na běžeckém trenažéru někteří běžci zvedají o něco méně, než když běží venku. To způsobuje, že ztrácejí část své energie při pohybu nahoru a dolů, než aby se soustředili na dynamiku dopředu.

Běh na běžícím trenažéru vám umožní běžet na konzistentní ploše. Nevidíte překážky, jako jsou kameny, měkké nebo tvrdé oblasti, vlhké nebo suché oblasti nebo jiné kombinované povrchy. Zatímco se to může zdát jako výhoda, přimět vaše tělo k tomu, aby projížděl nad těmito plochami, zlepšuje vlastnost, nebo schopnost poznat, kde je vaše tělo ve vztahu k jeho okolí. Výzvy nebo prostě jen měnící se povrchy pomáhají budovat koordinaci mezi mozkem, svaly, těly a klouby. Koordinace a vnímání vašeho těla v prostoru ovlivňuje rovnováhu a sílu. Běh běžícího pásu postrádá tento důležitý přínos.

Náklady

Monotonie

Biomechanika

Ztráta doplňkových dávek