Pořadí p90x cvičení

P90X domácí fitness systém vyvinutý Tonym Hortonem je založen na 90-denním rozvrhu, během kterého se budete řídit sedmi tréninky po dobu 13 týdnů, abyste šli z boku do fabu. Nicméně, nemůžete jen ponořit do programu P90X a používat bity, které se vám líbí, a zbývající zbytek. Chcete-li dosáhnout výsledků, které systém nabízí, musíte dodržovat týdenní cvičení na písmeno.

Postupujte podle fází

Klasický trénink P90X má tři fáze. První zahrnuje týdny jedna až čtyři. Během prvních tří týdnů se učíte a opakujete sedmidenní sérii cvičení. Ve čtvrtém týdnu se naučíte základním synergickým praktikám spolu s cvičením jógy, kenpo a protahováním. Druhá fáze používá stejnou strukturu, v týdnech 5 až 7 se opakuje stejná rutina. 8. týden opakuje plán čtvrtého týdne. Třetí fáze se mírně liší. Třicátý a pátý týden používají jednu sadu cvičení a ve dnech 10 a 12 se používá jiný soubor. Týden 13, který končí program, se zaměřuje na jógu, jádrovou synergii, kenpo a protahování. Na sedmý den každého týdne můžete buď odpočívat nebo dělat cvičení protahování.

Svalová zmatenost

Podle Hortona se účinnost P90X spoléhá na “zmatek svalů”, což je důvod, proč musíte sledovat jeho sekvenci, jak je uvedeno v pokynech. Tento přístup využívá cílených tréninkových fází, které zabraňují tomu, aby se vaše svaly seznámily s vaší rutinou. Tento zmatek udržuje vaše svaly v průběhu 90 dnů, zatímco pravidelná, nezměněná rutina může způsobit zpomalení procesu změny.