Dopad sportu na studenty středních škol

Existuje více možností školní aktivity než kdykoliv předtím pro studenty střední školy, včetně klubů, doučování a sportovní účast. Pokud se vaše středoškolák podílí na sportu, musíte zvážit potenciální přínosy, riziko zranění a požadavky na čas a energii mladých sportovců. Dobrou zprávou je, že účast na sportu má mnoho přínosů pro mladé dospívající, jak na hřišti, tak mimo ni.

Akademický

Pozitivní účinky účasti na interscholestickém sportu na střední škole byly zaznamenány v několika studiích za posledních několik desetiletí. Studenti, kteří se účastnili jednoho nebo více interscholastických sportů, měli průměrný bod průměrného průměru 3,151, zatímco sportovci měli v průměru 2,4, podle studie o účasti interscholastických sportů publikované v časopise NASSP Bulletin, časopis Národního sdružení střední školy Zřizovatelé. Sportovci mají vyšší známky než sportovci, i když je zohledněn socioekonomický stav, pohlaví, věk a složení rodiny.

Sociální a emocionální

Účast ve sportu vyžaduje, aby studenti středních škol pracovali jako tým a byli trpěliví, aby uspěli. Poskytuje také studentům přístup k pozitivním vzorům, jako jsou trenéři a starší hráči, kteří mohou dát pozitivní příklady. Studenti středních škol mají tendenci být citliví na kritiku, vědomí si vědomí, věrní spolužákům a více motivovaní sociálními faktory než akademickými obavami. V důsledku toho mají prospěch ze sportovních programů, které podporují týmovou práci a budování dovedností prostřednictvím politik “neřízených”, spíše než vysoce konkurenčních programů, které jsou podobné vysokoškolským a dospělým úrovním.

Fyzický

Účast na sportu může zlepšit motorické dovednosti a zdatnost u adolescentů, kteří rychle rostou a mohou být fyzicky nepříjemní. Národní střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučují, aby se dospívající účastnili mírné fyzické aktivity, například 30 minut joggingu nebo kratších, intenzivnějších výbuchů, které podporují zdravé klouby, kosti a svaly a kontrolují váhu. CDC také poznamenává, že intenzivnější a častější činnost může být ještě příznivější, i když nadměrná aktivita může způsobit zranění nebo oslabené kosti.

Dlouhodobé výsledky

Sporty také pomáhají dospívajícím rozvíjet celoživotní návyky tělesné aktivity, které jim pomohou po celý život. Dlouhodobé následky nedostatečné fyzické aktivity mohou zahrnovat obezitu, cukrovku a vysoký krevní tlak, takže je důležité, aby středoškoláci vytvářeli aktivní návyky místo toho, aby strávili volný čas sledováním televize, hraním videohier nebo použitím počítače. Podle ministerstva zdravotnictví a lidských zdrojů Spojených států se účast mládežnických sportů také snižuje pravděpodobnost, že dospívající nakonec vystoupí ze školy a zvýší své šance navštěvovat školu.