Fyzioterapeutické cvičení v pánevní dutině pro prolaps uretry

Oficiálním názvem prolapsované uretry je urethrocele. Tento stav je důsledkem poškození svalových tkání ve vaší pánvi, které obklopují vaši močovou trubici, čímž se okolní tkáně začnou snižovat směrem k vaší vagině. Uretrocelele je často doprovázena prolátem cystocele nebo močovým měchýřem. Dvě stavy se často vyskytují v důsledku vaginálního narození dítěte. Může trvat řadu let, než se objeví příznaky urethrocelie, nebo si všimnete potíží bezprostředně po podání.

Podle odborníků z University of Michigan Health System mnoho žen má určitý stupeň urethrálního kolapsu, ale nemají žádné příznaky. Pokud se u Vás objeví potíže s močením, bolesti během sexuálního styku nebo úniku moči, nazývané také močová inkontinence, můžete mít urethrocele. Navštivte vašeho poskytovatele zdravotní péče k diagnostice a léčbě. Pokud je váš stav závažný, může to vyžadovat operaci. Cvičení je také léčebnou možností, která dobře funguje u mnoha žen s mírnou uretromcelou.

Vaše šance na uretrocelele a jiné poruchy panvového dna se zvyšují s počtem těhotenství, které vedou k vaginálním porodům. Stres při porodu může oslabit nebo protáhnout některé nosné konstrukce v pánvi. Kegelové cvičení jsou užitečné při posilování svalů kolem vaší močové trubice. Cvičení zahrnují posilování svalů, které používáte k řízení močení. Pokud je váš cvičební program úspěšný, může pomoci snížit vaše příznaky.

Chcete-li být úspěšní při cvičení Kegel, musíte identifikovat svaly, které jsou zapojeny do procesu. Nebojte se, jestli trvá určitá praxe – uspějete. Dobrý způsob, jak cítit svaly, které vyžadují cvičení, je sedět na záchodě a pomalu močit. Dále utáhněte svaly v dolní části břicha a pánve, dokud nezastavíte tok moči. Svaly potřebné k tomu, aby splnily tento úkol, jsou stejné svaly, které se podílejí na hromadění. Tato technika vyžaduje kontrakci a uvolnění těchto specifických svalů.

Můžete provádět cvičení kegelu na toaletě, dokud nebudete schopni snadno uzavřít správné svaly. Jakmile zvládnete techniku, dokončete cvičení vleže, sedí nebo stojí. Nikdo si neuvědomuje, že provádíte cvičení kegel, protože je téměř žádný vnější pohyb své pánve. Jakmile svaly uzavřete, držte jej tři sekundy a uvolněte po dobu tří sekund. Opakujte sérii kontrakcí a relaxace 10 až 15 krát za sezení. Opakujte cvičení nejméně třikrát denně.

Význam

Úvahy

Technika

Kegel opakování