Můj žaludek se rozruší, když jsem nervózní

Rozrušený žaludek, bolest hlavy a palpitace srdce jsou všechny fyziologické reakce, které se vyskytnou vždy, když se člověk stane nervózní. Jediný může mít jeden nebo více těchto příznaků, když je nervózní na základě psychologického a emocionálního složení jednotlivce. Rozrušený žaludek v době stresu je reakcí přežití. Vnímaná ohrožení jsou zaznamenána fyziologicky jako součást boje nebo reakce na let, kdy se fyzické nebo emocionální nebezpečí objeví bezprostředně.

Boj nebo let

Jedna osoba, která zažívá stres v žaludku, součást gastrointestinálního traktu, má silný boj nebo reakci v letu na dobrý nebo špatný stres. Nervózní reakce žaludku se může pohybovat od běžně nazývaných “motýly v žaludku” po zvracení nebo silnou bolest. Šumivý zvuk, který často doprovází rozrušení žaludku, je způsoben zpomalením nebo ukončením trávení, které doprovází stres.

Pozastavit systém

V lidském těle je mnoho různých systémů spolupracujících. Některé systémy jsou rozhodující pro přežití těla, takže se nazývají životně důležité orgány. Jiné systémy jsou nezbytné, ale mohou být dočasně pozastaveny, když jsou potřebné prostředky těla jinde. Žaludek, jako součást gastrointestinálního nebo gastrointestinálního traktu, je jedním z těchto systémů, které lze zavěsit. V době nebezpečí jsou zdroje směrovány z trávicího systému a přesměrovány na životně důležité orgány a svaly potřebné pro boj nebo létání, což má za následek rozrušení žaludku.

Volejte rezervy

Dva operační systémy pracují v tandemu v těle. Centrální nervový systém, nebo CNS, je hlavní ústředí, skládající se z mozku, míchy a nervů. CNS je zodpovědný za provoz vitálních orgánů. Ovšem centrální nervový systém ne přímo řídí trávicí systém, nevitalový orgán. Místo toho CNS odešle signály do jiného operačního systému těla, do enterického nervového systému nebo do ENS, který se nachází v GI traktu a řídí trávení. Když CNS odešle signály do ENS kvůli stresu, ENS může spustit rezervy používané v imunitní odpovědi, uvolňující histaminy a hormony, které vedou k normálním a nepohodlným pocitům v žaludku.

Uklidněte stres

Když vás stres dělá nervózní, odebere vaši chuť k jídlu a způsobuje, že se cítíte špatně, převzít kontrolu a zmírnit nepohodlí. Zatímco akutní stresové reakce se poměrně rychle vyřeší, musí se chronický stres podařit zmírnit příznaky, jako je rozrušení žaludku. Postarejte se základy: cvičejte moderovaně, jíst několik malých jídel nebo občerstvení denně a získat dostatečný odpočinek. Zapojte se do aktivit, které vás vylučují z vašich problémů. Zdržujte se od zneužívání alkoholu nebo jiných drog, což povede k nárůstu symptomů v průběhu času.