Nahrazení mandlového mléka za pečení

Veganové, lidé s nesnášenlivostí laktózy a lidé alergičtí na mléčný bílkovinový kasein si mohou pochutnat na pečených lahůdkách, které vyžadují kravské mléko nahrazením mandlovým mlékem, které lze zakoupit nebo udělat čerstvě doma. Mandle je bezlepkové a nabízí alternativu k sójovému mléku, což je běžná náhrada kravského mléka, která může také vyvolat alergie. Ačkoli to může být použito v pikantní pokrmy, mandle mléko funguje nejlépe v dezertech.

Pečení

Mandle mléko může být použito v koláčích, chlebách, vdolách a jiných pečivech. Výměna mléka s mandlovým mlékem je snadná, protože není nutné upravovat množství. Jednoduše nahraďte množství kravského mléka, které si recepty vyžádá se stejným množstvím mandlového mléka. Nahrazení může ovlivnit dobu pečení, takže budete možná muset vyjmout nádobí z trouby o několik minut dříve, než indikuje recept. Pokud chcete použít mandlový mléko v pečeném krému nebo pudink nebo jiný recept, u ​​něhož se očekává, že bude tlustý, přidejte několik dalších polévkových lžic zahušťovadla, ať už to je mouka nebo kukuřičný škrob.

Typy

Mandle mléko se prodává komerčně v množství příchutí. Tam jsou obyčejné, čokoládové a vanilkové odrůdy, stejně jako nesladené mandlové mléko pro spotřebitele, kteří nechtějí přidávat další cukr do svých receptů. I když má mírnou oříškovou chuť, prosté mandlové mléko podstatně nezmění chuť ani barvu vašich pečených výrobků.

Výhody

Pečení s mandlovým mlékem neznamená, že bychom se vyhnuli vitamínům a minerálním látkám. Almondové mléko obsahuje živiny včetně železa, draslíku, hořčíku, zinku, fosforu a vitaminu E. Také poskytuje některé bílkoviny, i když ne jako kravské mléko. Navíc mandlové mléko nemá cholesterol ani nasycené tuky, což je pro něj zdravé. Je také nižší v kaloriích než kravské mléko a sójové mléko, takže je vhodnější pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Lidé s alergiemi na stromové ořechy by však neměli konzumovat pečené výrobky z mandlového mléka.

Výroba mandlového mléka

Zatímco v mnoha obchodech s potravinami můžete nalézt předem připravené mandlové mléko, můžete si tyto suroviny ovládat tím, že je budete doma. Začněte namočením syrových mandlí ve vodě přes noc. Následně vyprázdněte mandle a nakrájejte je v mísiči s vodou. Vyčistěte směs přes sýrovou látku, sáček na mléčné mléko nebo velmi jemné sítko, abyste odstranili všechny zbývající tuhé částečky. Přidejte chuť smícháním mandlového mléka s vanilkovým extraktem nebo medem. Pokud používáte mléko při pečení, omezte používání sladidel – nechcete příliš sladit recept.