Nutriční informace pro červený sametový dort

Některé červené sametové dorty mohou představovat trochu tajemství, neboť tento bohatý dort s čokoládou má červený odstín, který se může pohybovat od jasného až po tmavý. Červené barvení potravin dává tomuto dortu jeho barvu v moderní době, nicméně, to bylo původně vyrobené s řepa a kakao. Dort tradičně získává svou čokoládovou chuť z ďáblového dortu. Potravinářské obchody, pekárny a specializované obchody často prodávají červený sametový dort, ale můžete si je vyrobit i ve vlastní kuchyni.

4 oz podávaný červený sametový dort se smaženým sýrem obsahuje 400 až 453 kalorií. Vezmeme-li v úvahu, že zdravé jídlo se obvykle skládá z 300 až 600 kalorií, podle The Diet Channel to dává červený sametový dort mimo dosah pro většinu lidí jako dezert, pokud nevážíte konzumovat daleko menší část.

Červený sametový dort má poměrně vysoký obsah tuku, který obsahuje 18 až 23 gramů na porci, až 4 gramy nasycených tuků a 1 gram trans-tuku, což může poškodit vaše zdraví. Každá porce obsahuje také 73 miligramů cholesterolu ve stravě, přibližně 25 procent denní hranice 300 miligramů.

Jeden 4 unce podávaný červený sametový dort má asi 54 gramů sacharidů. Na základě stravy s obsahem 2 000 kalorií doporučuje společnost MedlinePlus získat 40 až 60 procent vašich denních kalorií ze sacharidů. Dostanete také 4 až 5 gramů bílkovin ve stejné velikosti, které podávají červený sametový dort. Váš jídelní plán by měl obsahovat 50 až 65 gramů bílkovin denně.

Jedna porce červeného sametového dortu vám poskytne 8% denního doporučeného příjmu železa, minerálu, který potřebujete k zajištění správného okysličení těla. Jedení porce červeného sametového dortu vám také dává 3% vitaminu A a vápníku, které denně potřebujete.

Obsah cukru a sodíku v červeném sametovém dortu je pro mnoho lidí mimo dosah. Obsahuje 330 až 333 miligramů sodíku na porci, přibližně 20 procent 1,500 miligramového limitu doporučeného americkou asociací srdce. Váš jídelní plán by měl obsahovat méně než 25,2 až 37,8 gramu cukru, ovšem jeden 4-unce porce červeného sametového koláče obsahuje 40 až 42 gramů cukru.

Kalorie

Tuk a cholesterol

Sacharidy a bílkoviny

Vitamíny a minerály

Obavy o zdraví