Ramenní zranění s cvičením šílenství

Trénink Insanity je program s vysokou intenzitou, který vyvinul odborník na fitness a osobní trenér Shaun T. Zatímco toto cvičení může zvýšit vaši celkovou sílu a úroveň fyzické kondice, práci mimo své schopnosti vás může zvýšit riziko zranění. Pokud trpíte již existujícím poraněním ramen nebo trpíte chronickou bolesti ramen nebo paží, měli byste se poradit se svým lékařem před provedením horní části těla cvičení.

O cvičení

Insanita cvičení je program domácího tréninku založený na MAX intervalovém tréninku, což je forma extrémního tréninku, který střídá mezi výbuchy aerobních a anaerobních cvičení spolu s krátkou dobou odpočinku. Celý program Insanity obsahuje celkem 10 tréninkových programů, které vám poskytnou celkový tělový trénink, který vám pomůže spálit kalorie a tón vaše svaly. Podle Beachbody, fitness společnosti, která pomohla vyvinout program Shaun T, můžete potenciálně vypálit až 1000 kalorií za hodinu s Insanity cvičením. Každý cvičení poskytuje trénink “plný plyometrických vrtaček na vrcholu nepřetržitých intervalů síly, síly, odporu a pohybů ab a core tréninku.”

Horní cvičení těla

Horní část programu Insanity poskytuje intenzivní trénink pro hruď, ruce, záda a ramena. Shaun T vás vede 43-minutovým tréninkovým programem pro horní část těla, který používá variace tradičních silových stavebních pohybů, jako jsou hrudní lisy, dlaždice a push up, se zaměřením na zvýšení odolnosti při současném snižování počtu opakování. I když to může být efektivní metoda budování síly horní části těla, může dojít k riziku vzniku závažných zranění při rameni, pokud cvičíte nesprávně nebo zvýšíte intenzitu příliš rychle. Navíc byste měli před provedením tohoto cvičení konzultovat svého lékaře, pokud máte již existující poranění ramen nebo paže.

Společné poranění ramen

Společné problémy s rameny, které mohou být způsobeny nebo zhoršeny napětím nebo nevhodnou formou během tréninku Insanity, zahrnují bolesti svalů, bolesti ramen a zranění manžety rotátoru. Zatímco určitá úroveň bolesti svalů, napětí nebo bolesti je normální kvůli celkové intenzitě cvičení, jakékoli problémy s rameny, které narušují vaši schopnost provádět každodenní úkoly nebo aktivity, by měly být vyšetřovány lékařem. Zvláště, rotační manžeta slzy jsou jedním z nejčastějších poranění na ramenou způsobené vzpírání, nadužívání a namáhání, podle americké akademie ortopedických chirurgů. Pokud budete pokračovat v práci s rotačním poškozením manžety, můžete zvýšit riziko dalšího poškození a zhoršení příznaků.

Upozornění

Vzhledem k tomu, že jde o velmi náročný program, trénink insanity se nedoporučuje osobám s nízkou tělesnou zdatností, předtím existujícími zraněními nebo vážnými zdravotními stavy. Pokud trpíte chronickou bolesti ramen nebo paží, měli byste se poradit se svým lékařem, abyste získali správnou diagnózu a diskutovali o možnostech léčby před pokračováním v cvičení. Obecně řečeno, odpočinek, led, protizánětlivé léky a modifikace aktivity mohou pomoci zmírnit bolesti a zlepšit fungování ramen u asi 50 procent pacientů s poškozením manžety rotátoru, říká Americká akademie ortopedických chirurgů.