Veslové stroje ve srovnání s jinými kardio

Pokud jde o cvičení, různé možnosti vám umožní vytvořit rozmanité cvičení. Jedním z nejběžnějších kusů vybavení mezi sportovci je veslařský stroj, kombinační cvičební stroj, který vám pomáhá budovat sílu při získávání kardiovaskulárního cvičení. Veslové stroje mají některé výhody a nevýhody ve srovnání s jinými formami kardio, které byste měli zvážit při vytváření plánu cvičení.

Výhody kombinovaného stroje

Kombinovaným přístrojem je jakékoliv cvičební zařízení, které kombinuje odolnost proti vytváření svalů a kardiovaskulární prvky, jako je zvýšená srdeční frekvence. Veslovací stroj je kombinovaný stroj, který napodobňuje svaly, které používají při řízení lodi. Posiluje a zpevňuje hlavní svalové skupiny jako ramena, paže, záda, jádro, nohy a klouby. Je nízký náraz a působí na tělo jen málo stresu.

Veslování strojů

Veslovací stroj vám během tréninku pomáhá spálit kalorie vysokou rychlostí a pomáhá vám pokračovat v vypalování kalorií dlouho po dokončení. To je způsobeno přidaným odporem z setrvačníku, kterým se vaše svaly musí přizpůsobit, což zvyšuje aktivitu svalů. Nastavení veslařského stroje také umožňuje procvičovat HIIT – vysoko intenzivní intervalový trénink – typ cvičení, který využívá intenzivní aktivity, po kterých následuje období méně intenzivní aktivity. HIIT je prospěšné pro ty, kteří chtějí rychlé, efektivní, horké cvičení. Chcete-li začít, zahřát se stálým tempem po dobu tří až pěti minut. Nastavte odpor na nízkou a řadu s mírným tempem po dobu 60 sekund. Dále zvedněte tempo – zaměřte se na tažení rukojetí a pohání nohy – po dobu dalších 20 sekund. Opakujte osm až desetkrát a poté na několik minut vychladnout a dokončete celý trénink.

Veslování vs. běžecké pásy a eliptické nástroje

Osoba s hmotností 125 liber, která chodí na trenažér po dobu 30 minut při rychlosti 3,5 km / h, vypálí asi 120 kalorií. Nicméně, chůze nebo běh na běžeckých pásů dát důraz na vaše kotníky, kolena a boky, což může být docela bolestivé. Eliptika jsou podobné běžeckým páčkám tím, že napodobují pohyby, které procházíte, když jedete a běžíte, ale vaše pohyby jsou mnohem více tekuté – pohybujete se strojem namísto toho. Osoba, která pracuje s mírným tempem na elipsovitém materiálu po dobu 30 minut, vypálí asi 270 kalorií. Je to vhodný stroj pro tónování vašeho těla, ale nebudete mít svalovou hmotu. Silně veselí, osoba o hmotnosti 125 liber, která pracuje 30 minut, vypálí asi 255 kalorií. Veslování způsobuje menší stres na vašich kloubech a vytváří svalovou hmotu, zatímco pracuje ve vašem srdci a zlepšuje vaše kardiovaskulární zdraví.

Veslování vs. sport

Veslovací stroj je vynikajícím výcvikovým nástrojem pro sportovce bez ohledu na to, jaký sport hrají, protože funguje celé tělo bez ohledu na kalorický popáleniny. Tanečník s hmotností 125 liber může po 30 minutách tanec spálit kdekoli od 90 do 180 kalorií, což není tolik, kolik by mohl spálit na veslování a tance jsou pro klouby těžší. Stejný tanečník může hrát badminton po dobu 30 minut, aby spálil 135 kalorií, softball spálit 150 kalorií nebo jít pěšky spálit 180 kalorií, všechny jsou skvělé kardiovaskulární cvičení, ale riziko zranění je mnohem vyšší a sport nemusí nutně poskytnout Cvičení s plným tělem. Na veslařském stroji sedíte pohodlně, nízko na zem a jdete svým vlastním tempem, nikoli tempem hry.

Veslové stroje proti stacionárním kolům

Stacionární kola jsou na vašich kloubech snadná, protože nedochází k tvrdému kontaktu se zemí a všechny vaše pohyby jsou tekuté. Zatímco motocykly spálí kalorie, fungují jen vaše svaly nohou a vaše srdce. Pokud jste 125 liber a vy kolo 30 minut na 12 až 13 mil za hodinu, spálíte asi 240 kalorií. Budete muset přijít s vysokou intenzitou rutiny, abyste mohli začlenit další svalové skupiny. Pořád budete spálit více kalorií, které provádějí cvičení s nižší intenzitou na veslování, a získáte také veslové tréninkové síly v celém těle, na rozdíl od stavění síly v nohách.