Nejlepší činky pro rameno

Rameno je často přehlížená část těla, ale je nezbytná pro každodenní pohyb. V podstatě jde o lynčový kolík, který spojuje svalstvo horní části těla. Rameno má největší rozsah pohybu libovolného kulového a hrdlového kloubu v těle. Proto je důležité udržet rameno silné a stabilní. Zaměřte se na dvě sady každého cvičení s 12 až 15 opakováními a proveďte tyto cviky jednou až dvakrát týdně.

Střední přední vzestup je zaměřen na přední deltoidy. Toto cvičení je nezbytné pro sílu v rameni, protože přivádí několik pomocných svalů. Tyto svaly spolupracují, aby vytvořily silné a stabilní rameno. Stojíte-li s nohama hip-distance, držte činku v každé ruce před vámi s dlaními obrácenými k nohám. Vydechněte a udržujte ruce rovně, přineste činky až do výšky ramen. Spusťte ramena a opakujte.

Posílit zadní deltoid stejně jako latissimus dorsi – což může být těžké svaly, které se mohou zapojit – proveďte ohýbání nad řádek. Naučit se používat tyto svaly dohromady vytváří společnou sílu v obou skupinách svalů. Zadní část a jádro často působí jako stabilizátory pro zadní delt, takže trénink společných svalových skupin je optimální. Pomocí lavice, stabilizační koule nebo židle položte levé koleno a levou ruku na povrch. Zatáhnete-li v pase, podržte pravou ruku jednu činku. Vydechněte a vydejte své lokty co nejvíce. Pohyb by se měl cítit v ramenech. Opakujte z druhé strany.

Stálé stropní lisy rekrutují nejen přední deltoidy, ale i mnoho předních svalů těla – pectoralis major, serratus anterior a biceps. Naučit se používat tyto svaly synergicky zvyšuje celkovou sílu ramen. Postavte se svými nohami na hip-distance, držte činku v každé ruce těsně nad hrudníkem. Vydechněte a zatlačte činky nahoru, aby se jemně dotýkaly hlavy. Bez použití hybnosti pomalu přeneste závaží do výchozí polohy.

Vnitřní a vnější rotace jsou zaměřeny na nejmenší svaly v rameni – supraspinatus a infraspinatus. Vzhledem k jejich velikosti jsou tyto svaly těžké individuálně zamířit a rotace jsou nejlepší způsob, jak je pracovat. Přestože jsou malé, poskytují významnou podporu větším okolním skupinám – zejména ramenům. Obě cvičení lze provést na vaší straně. Pro vnitřní rotaci uchopte činku nejbližší k podlaze a přiveďte ji k hrudníku. Když zůstanete ve stejné pozici, přepněte činku na ruku nejvzdálenější od podlahy a přitiskněte ji tak, aby byla kolmá na tělo.

Respektujte Flex

Zachování rozšíření

Logistika synergistiky

Rotační fixace