Nejlepší podlahu pro cvičiště

Když vytvoříte domácí tělocvičnu, existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit, včetně typu vybavení, které budete zahrnovat, a uspořádání, které bude nejlepší pro provádění různých druhů cvičení. Jeden prvek domácí tělocvičny, který je důležité, aby se nepřehlédl, je podlaha. Potřebujete podlahu, aby byla robustní, snadno čistitelná a správná pro vaše zařízení.

S největší pravděpodobností využijete domácí tělocvičnu k mnoha účelům, jako je cvičení jógy, cvičení na aerobní DVD, používání volných závaží a možná cvičení na stroji, jako je běžecký pás, eliptický nebo stacionární kolo. Víceúčelová podlaha by měla vyhovovat vašim potřebám, neboť s největší pravděpodobností nebudete mít speciální potřeby, jako je basketbalové hřiště nebo jiný specifický sport. Dřevěné podlahy se obecně používají pro víceúčelové plochy, případně zvolit syntetickou tvrdou podlahu, pokud potřebujete levnější variantu nebo víte, že nebudete schopni udržet krok s údržbou, kterou dřevo potřebuje.

Jak byste si představovali, čistota je hlavní záležitostí v cvičiště, zejména pro podlahu. Vyberte si podlahu, která bude snadno udržována v čistotě a dezinfikována. Z tohoto důvodu je syntetická tvrdá podlaha vaší nejlepší volbou. Článek v programu “Rekreační management” vysvětluje, že tento typ je snadno čitelný a mnoho z těchto podlah má také antibakteriální povrch.

Vaše úvahy by měly být poněkud hlubší než skutečný materiál podlahy. Zkontrolujte, zda je vaše podlaha dostatečně silná, aby zvládla váhu cvičebního zařízení, zejména pokud vaše domácí tělocvična nebude v prvním patře domu. Zvažte konzultace s dodavatelem o přidání dalších podpěr pod podlahu, je-li to nutné. Můžete také poskytnout některé tlumení pod cvičebními stroji a váhovými racky přidáním odnímatelných rohoží. Společnost Fitness World vysvětluje, že rohože z gumového zařízení chrání podlahu a zároveň chrání cvičební stroj před prachem a nečistotami.

Pokud se rozhodujete pro podlahu pro komerční tělocvičnu nebo cvičební studio, některé rozhodující faktory budou vážit. Budete potřebovat podlahu, která se snadno čistí, jako dřevo nebo syntetická tvrdá podlaha kvůli prevalance zárodků ve veřejných prostorech cvičení. Podívejte se na podlahovou firmu na nejlepším druhu podlahy pro tento účel, například basketbalové hřiště by mělo mít tvrdou podlahu, jako je dřevo, aniž by to dalo moc, aby se míčky odrazily a hráči mohli skákat. U víceúčelového pokoje můžete obvykle používat dřevěné nebo syntetické tvrdé podlahy. Multifunkční nastavení musí také dodržovat mezinárodní normy pro podlahoviny.

Funkce pokoje

Udržuj to čisté

Za podlahou

Komerční prostory