Tečení a refluxu kyseliny

První měsíce života dítěte jsou plné úsměvů a radosti, ale jsou také plné spousty slz. Existuje mnoho důvodů, proč děti křičet, ale dvě z nejčastějších příčin utrpení u kojenců jsou zuby a kyselý reflux. Zatímco každé dítě pociťuje bolest zubů, kyselý reflux je méně častý, nicméně pro kojence může být stejně bolestivé.

Teething Basics

Dýně je proces, kdy se zuby prosazují dásní dítěte. Většina dětí začíná klouzat asi 4 měsíce, ačkoli to může trvat déle než to pro zuby prolomit. V době, kdy je vaše dítě ve věku 7 měsíců, pravděpodobně bude mít alespoň jeden z jeho spodních zubů a jeho dvě zuby se objeví krátce poté. Dítě může trvat déle než 3 roky, kdy má mít všech 20 zubů.

Příznaky zubů

Hlavními příznaky pro zuby jsou extrémní nepohodlí, nervozita a podrážděnost. Můžete si také všimnout, že vaše dítě slintalo a dalo věci do úst. To jsou všechny zjevné známky zubů. Některé z jemnějších tepenných příznaků zahrnují plenkovou vyrážku, nízké horečky a kašel. Děti mohou tyto příznaky po dlouhou dobu předtím, než přijdou nějaké zuby, tak držte oči odloupené a buďte trpěliví, nakonec se ozve zuby.

Léčba zubů

Zatímco klouzání je jedním z nejbolestivějších zážitků, které může dítě vydržet, existují opatření, která můžete učinit, abyste uklidnili jeho utrpení. Chladné povrchy, jako jsou kroužky na zuby a vlhké žínky, mohou být velmi účinné při léčbě příznaků zubů. Výrobky, jako je Baby Orajel, mohou být také schopny poskytnout úlevu dásní vašeho dítěte. Pokud se vše ostatní nezdaří, můžete zkusit, aby vaše dítě bylo acetaminofenem, jako je kojenec Tylenol. Tyto léčebné postupy, přestože jsou užitečné, mohou poskytnout pouze dočasnou úlevu zubů, jediný skutečný konec kosení přichází, když vaše dítě má všechny zuby.

Acid Reflux Basics

Gastroesofagální refluxní onemocnění, běžněji známá jako GER, GERD nebo reflux kyseliny, je onemocnění, které postihuje jednu ze čtyř dětí. Kyselinový reflux zaútočí na břicho dítěte, což způsobuje, že ji vyplivla nebo zvracela. Příznaky kyselé refluxní reakce se obvykle objevují v prvních třech měsících života dítěte a jsou často pryč v době, kdy je rok stará.

Příznaky kyselého refluxu

Kyselinový reflux ovlivňuje děti mnoha způsoby, ale nejčastější příznaky, že vaše dítě může trpět kyselým refluxem, jsou časté spit-up nebo zvracení projevů po krmení. To jsou známky toho, že vaše dítě má potíže s manipulací s množstvím, frekvencí nebo konzistencí jeho krmení. Přísnější příznaky refluxu kyseliny zahrnují těžkou bolest žaludku, která může způsobit, že se vaše dítě stane velmi rozrušovaným a odolává vašim pokusům o jeho krmení. Někteří lékaři se domnívají, že kolika je příznakem refluxu kyseliny, ale to nebylo klinicky prokázáno nebo vyvráceno.

Existuje mnoho způsobů, jak léčit reflux kyseliny. Mezi běžné metody patří přechod na více stravitelnou recepturu, jako je Enfamil Gentlease nebo Similac Sensitive, a použití láhve, jako je Dr. Brown’s, která je schopná snížit plynatost u kojenců. Můžete také zkusit vařit dítě v častějších intervalech během krmení nebo ji umístit na její stranu při spánku. Pokud tato opatření nefungují, pediatr dítěte může předepsat léky, jako je Axid, které mohou bojovat s bolestí žaludku způsobenými kyselým refluxem.

Acid Reflux Treatment