Hrací aktivity pro kojence ve věku 12-24 měsíců

Primární způsob hry pro kojence a batolata ve věku od 12 do 24 měsíců se zaměřuje na zkoumání jejich světa prostřednictvím hmatových, vizuálních, zvukových a pohybových zkušeností. Hraní povzbuzuje děti v této věkové skupině, aby se učí a vyvíjejí, když se pokoušejí, cvičí a zvládnou dovednosti. Když batole zjistí, že dokáže něco udělat sama, cítí se úspěšná a sebejistá ve svých vlastních schopnostech a je pravděpodobné, že vyzkouší nové věci. Doba hry s dítětem je zásadní, protože podporuje její rozvoj a prohlubuje vztah rodič-dítě. Prostřednictvím hry se malé děti naučí komunikovat, vytvářet vztahy a objevovat svou představivost, smysl pro humor a tvořivost. (Odkaz 2)

In, Out, Up a Down

Jednoroční uživatelé si znova a znova užívají plnění všech tvarů a velikostí. Řezte celek v krabici z ovesné kaše nebo velkém plastovém nádobě na jogurt a shromažďujte bezpečný předměty z celého domu, jako jsou klobouky, dřevěné šicí cívky a víčka. Dejte dítěti nádobu a předměty a nechte ji zjistit, jak vkládat předměty do kontejneru a dostat je ven. Hrajte společně s bloky a hracími hrami, mluvte o tvarech a barvách.

Krabice

Kartonové krabice různých velikostí jsou oblíbené hračky pro děti ve věku od 12 do 24 měsíců, které se procházejí kolem a vkládají věci. Požádejte spotřebič o velký prázdný ohřívač vody nebo chladničku, kterou můžete udělat do divadla s dveřmi Okna, která se otevřou. Vaše batole může zdobit zbarvením tukovými pastelkami nebo vložením barevných papírů nebo obrázků z časopisů.

Voda

Vodní hry těší většině dětí a batolat. Pokud je teplo a máte nějaký venkovní prostor, naplňte vanu nebo dětský bazén vodou a nechte své batole hrát pomocí malých plastových kontejnerů, odměrných kelímků, filtrů a čistých hub. Plnění a vyprázdnění je aktivita hry, která dlouhodobě zaujímá dítě. Vždy pozorujte své dítě, když hraje s vodou.

Aktivní přehrávání uvnitř

Interakce s batolem je neocenitelná. Zvláště se vám bude líbit čas na podlaze. Přetáčení míčů dopředu a dozadu, položení několika polštářů na podlahu k procházení nebo skoku, posunování vozidel hraček nebo přehrávání peek-a-boo za nábytkem jsou zábavné aktivity, které vy a vaše dítě můžete sdílet. Většina dětí si užívá hnutí, takže zapněte nějakou hudbu a tancujte spolu.

Mnoho měst má hřiště určené zejména pro děti a batolata. Většina dětí ve věku 12 až 24 měsíců není připravena hrát společně, ale vaše dítě může chtít, abyste sledovali její hru s pískovými hračky, kbelíkem a lopatou v pískoviště. Možná je připravena zkusit krátký snímek nebo být zatlačena na houpačce. Pokud se vaše dítě těší chůzi, vydejte se společně s malými dobrodružstvím, hrajete “Vidíte, co vidím”, když poznáte barvy, zvířata a květiny.

Děti od 1 do 2 let objevují svou představivost a začínají experimentovat s předstíranou a dramatickou hrou. Napodobují dospělé a baví se pracovat s nástroji na lavičce nástrojových nástrojů nebo připravují předstírané jídlo v hračkářské kuchyni. Oblíbenou hračkou je telefon a 1- až 2-leté děti se těší, že vás zavolá nebo běží, aby přijali telefonní hovor a promluvili s vámi. Batoľatá, ve věku od 18 do 24 měsíců, se těší tvůrčí činnosti, obzvlášť se oblékají. Vyplňte krabici s jednoduchými kostýmy, klobouky, šály, rukavice, kravaty a boty a nechte své dítě předstírat, že je to, kdo nebo co chce.

Venkovní aktivity

Předstírat