Necitlivost v ústech po jídle

Poškození v ústech po jídle je pravděpodobně důsledkem potravinové alergie. Vaše tělo může začít rozpoznávat některé potravinové bílkoviny jako škodlivé látky. Při požití potravina spouští imunitní odpověď, což způsobuje uvolnění protilátek, které vás ochrání před poškozením. Tyto protilátky vedou k symptomům obvykle spojeným s alergickou reakcí.

Symptomy

Kromě necitlivosti nebo mravenčení v ústech může potravinová alergie také vést k dalším příznakům tohoto onemocnění. Není neobvyklé, že trpí určitou hladinou otoku úst, rtů, jazyka, hrdla nebo obličeje. Může se také objevit nevolnost, zvracení, průjem, bolest břicha, sípání, nazální kongesce, kopřivka, svědění a vyrážka. Může dokonce vést k závratě, závratě nebo ztrátě vědomí.

Spoušť

Zatímco potravní alergie se liší od člověka k člověku, bílkoviny nacházející se v některých potravinách jsou nejběžnější. Podle MayoClinic.com je většina potravinových alergií spojena s ořechy, měkkýšemi, rybami a vejci. Můžete také vyvinout alergii na gluten nebo mléčné výrobky, ale tyto dvě látky pravděpodobně způsobují nevolnost, zvracení, průjem a bolesti břicha než necitlivost nebo brnění v ústech.

Doporučení

Pokud začnete zažívat necitlivost nebo brnění v ústech, zkontrolujte všechny složky toho, co jste právě jedli. Většina alergických reakcí na potravu začíná během několika minut až hodiny po požití, doporučuje Národní ústav pro alergie a infekční nemoci. Jak budete jíst potraviny, často zažijete změnu pocitu v ústech. Později se reakce může dostat do trávicího traktu, krevního řečiště, kůže a dýchacího systému.

Léčba

Nejběžnější formou léčení alergie na potraviny je vyhýbání se. Pokud si uvědomujete určitou potravinovou alergii, lékař Vám s největší pravděpodobností doporučuje vyhnout se jídlu vyrobenému z této složky. Samozřejmě může být obtížné vyhnout se těmto potravinám, zejména na počátku onemocnění. Pokud jste alergie na potravinářský přípravek, jsou mírné, může Vám pomoci antihistaminiky, které jsou dostupné na volném trhu. Nicméně, epinefrin je potřebný pro těžké alergie na potraviny.

Anafylaxe

Pokud trpíte závažnou alergií na určité potraviny, může dokonce i nejmenší expozice vést k anafylaxi. To je často popsáno jako život ohrožující alergická reakce. V této situaci se vaše dýchací cesty mohou omezit nebo znemožnit, což ovlivňuje vaši schopnost dýchat. Můžete také začít zažívat palpitace srdce, nízký krevní tlak a ztrátu vědomí.