Problémy způsobené špatnou stravou

Je pravda, že jste to, co jíte. “Totéž platí io” jste to, co nejste jíst. “Špatné dietní volby mohou vést k řadě stavů souvisejících s podvýživou, které zahrnují oslabený imunitní systém Stejně jako dlouhodobé chronické zdravotní problémy.

Kompromisovaný imunitní systém

Zdravý imunitní systém závisí na správných živinách, jako jsou bílkoviny a esenciální mastné kyseliny, vitamíny A, C, E, folát a B-6 a minerály, jako je selén, zinek a železo. Oportunistické infekce se vyvíjejí, když je potlačen váš imunitní systém, a špatná strava způsobí, že jste náchylní k častějšímu onemocnění. Jedení různorodé stravy plné tmavě zbarveného ovoce a zeleniny, ořechů a ryb zajistí vaši první obrannou linii.

Nekontrolovaná hmotnost, chronické zdravotní stavy

Příliš mnoho prázdných kalorií může vést k nezdravému přírůstku hmotnosti. Nadváha a obezita vás vystavují většímu riziku mnoha chronických onemocnění, jako je diabetes, vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, srdeční onemocnění a některé druhy rakoviny. Strava plná vysoce zpracovaných potravin a rychlých jídel je nabitá kalorií a často obsahuje vysokou hladinu nasycených a trans-tuků, sodíku a přidaných cukrů, které mohou vést ke zvýšení hmotnosti a zvýšit riziko vzniku chronických onemocnění.