Rozdíl mezi vzestupným psem a kobrou

Pes a kobra směřující ke směru vzhůru poskytují zdraví a zdraví výhody v rámci sekvencí jógy nebo individuálních póz. Pes směřující k sobě se běžně vyskytuje v sekvencích pozdravů, ale jako kobra může být začleněn do různých sekvencí. Pes směřující k sobě může sloužit jako přípravná póza pro kobru a naopak podle časopisu “Yoga Journal”.

Identifikace

Formální sanskrtské jména pro psa a kobru směřující vzhůru jsou urdhva mukha svanasana a bhujangasana. Ačkoli vzhůru orientovaný pes a kobra představují podobný pohled na sebe, umístění rukou změní zdůraznění postav, stejně jako způsob, jak se nohy a spodní část těla podílejí na póze. Když na vzestupném póze představují, jsou vaše ruce umístěny přímo pod rameny a vaše paže jsou rovná. V kobře představují vaše ruce umístěné před tělem, buď s ohnutými nebo rovnými rameny.

Funkce

Pes a kobra, které směřují vzhůru, představují obojí práci, jak roztáhnout hrudník, ramena a břicho, upevnit klouby a posílit páteř, podle časopisu “Yoga Journal”. Vzestupný pes se také zaměřuje na ruce a zápěstí, protože většina energie pochází z vašich paží. V kobře vytáhnete energii z jádra a zatlačíte přes pánev, aby byla rovnováha a síla.

Účinky

Kromě toho, že vám pomáhá otevřít hrudník a zlepšit flexibilitu, vzestupný pes a kobra představují odolnost proti tělesné hmotnosti, která posiluje a roztahuje svaly. Vzestupný pes se podle amerického koncilu o cvičení angažuje ve vašich abschlechtech, oblikách, příčném abdominusu a spirálem erektoru. Svaly působící během kobry představují trapezius, spirálovité spirály a příčný abdominus.

Pozice těla

Chcete-li se dostat do vzhůru orientovaného psa představovat, začněte v náchylné poloze s vrcholy nohou na podlaze a rukama dlaní dolů po stranách pasu. Při vdechnutí vytlačte ruce z podlahy, abyste udrželi přímku od ramen až po zápěstí. Cobra také začíná v náchylné poloze s nohami shora dolů, ale s rukama pod rameny a mírně před tělem. Udržujte lakte blízko těla a zdvihněte prsty od podlahy. Vaše nohy, nohy a nohy se tlačí do podlahy, aby vaše výtahu poháněly, protože vaše paže vystupují z podlahy.

Rozdíly

Při vzestupu psa představují vaše zápěstí a paže většinu síly. Udržujte ramena od uší tím, že je aktivním táhnutím dolů směrem k ocasu. Chcete-li získat hlubší úsek, zvedněte nohy z podlahy. V kobře představují množství ohybu v náručí, závisí na tom, jak daleko dokážete zvednout hruď, aniž byste zvýšili vaše puberty a nohy, vysvětluje “Jógový žurnál”. Pokročilé varianty představy o kobře zahrnují zvedání rukou z podlahy, což zdůrazňuje roli vašich nohou a jádra při napájení této představy.