Výživa ve 4 unce vařené tilapie

Tilapia je oblíbená ryba po celém světě, najdeme ji v pečených celách s bylinkami nebo v pokrmech, jako je rybí polévka a opečená tilapie. Tato ryba je běžně dostupná čerstvá nebo zmrazená a je zdrojem mnoha základních živin. Ujistěte se, že vaříte tilapii (a všechny ostatní mořské plody) dobře před jídlem, abyste snížili riziko onemocnění přenášených potravinami.

Kalorie a makronutrienty

Vařené tilapie má 145 kalorií v 4-oz. (113 g). Má 3 gramy celkového tuku, pouze 1 gram nasyceného tuku zvyšujícího cholesterol. Tilapia je bezcharátové potraviny, které mají vysoký obsah bílkovin, přičemž 30 gramů na porci. Protein vám pomůže zhubnout, protože zpomaluje vyprázdnění jídla z břicha, takže se po jídle můžete cítit plnohodnotně déle. To znamená, že se můžete rozhodnout jíst méně na další jídlo, podle Harvard School of Public Health. Zde jsou hodnoty pro pálenou nebo grilovanou tilapii a kalorie a tuky budou vyšší, pokud smažte ryby nebo jíte s máslem nebo jiným vysokým obsahem tuku.

Omega-tři mastné kyseliny

4-oz. Podávání vařené tilapie poskytuje celkem 150 mg kyseliny dokosahexaenové (DHA) a kyseliny eikosapentaenové (EPA). DHA a EPA jsou omega-tři mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které můžete získat z ryb a měkkýšů. Když zjistíte v průměru asi 250 mg DHA a EPA denně, můžete snížit riziko srdečních onemocnění podle pokynů Ministerstva zdravotnictví a lidských zdrojů USA z roku 2010. Zájem o některé zdroje DHA a EPA spočívá v tom, že obsahují rtuť, kontaminující látku v životním prostředí, ale tilapie patří mezi možnosti s nižším obsahem rtuti.

Sodík

Varená tilapie je přirozeně nízký na sodík, s 63 mg na 4 oz. porce. Příliš mnoho sodíku může způsobit vysoký krevní tlak a vyšší riziko mozkové mrtvice, srdečních onemocnění a onemocnění ledvin, a to v souladu s Dietárními pokyny z amerického ministerstva zdravotnictví a služeb pro lidi z roku 2010. Zdraví dospělí by neměli konzumovat více než 2300 mg sodíku denně a jedinci s vysokým krevním tlakem by měli omezit jejich příjem na 1 500 mg. Můžete udržet obsah sodíku nízké jíst své tilapia prostý nebo s bylinami nebo citrónovou šťávou namísto slané omáčky, jako je sójová omáčka.

Ostatní živiny

4-oz. Podávání vařené tilapie má 429 mg draslíku. Draslík je nezbytný pro regulaci vašeho krevního tlaku a zdraví dospělí by měli dostat alespoň 4 700 mg denně, podle pokynů pro stravu z roku 2010 z ministerstva zdravotnictví a lidských zdrojů USA. Tilapia obsahuje 62 mg selenu nebo 88% denní hodnoty tohoto antioxidantu a 5 mg niacínu nebo 25% denní hodnoty. Niacin nebo vitamin B-3 jsou nezbytné pro energetický metabolismus.