Nejlepší sedací kolo pro ženy

Neexistuje jistější způsob, jak zničit úžasnou jízdu na kole než tím, že je utrácí v špatně sedícím sedle. Většina ženských cyklistů může svědčit o bolestech, které motocyklové sedla mohou nemilosrdně způsobit. Vzhledem k tomu, že odpočíváte většinu vaší tělesné hmotnosti na dvou malých sedacích kostech, je velký tlak umístěn na velmi malém povrchu. To může způsobit bolesti v zadku a slabinách. Výrobci sedadel však učinili velké kroky směrem ke zvýšení pohodlí a přizpůsobení ženských sedel na kolech, při zachování lehké konstrukce a tvaru přátelského k závodům. Vzhledem k tomu, že každý má jinou podobu, neexistuje žádné sedlo, které by bylo nejlepší pro každou ženu, ale existuje několik, které se vyvíjejí nad konkurencí.

Terry Butterfly Ti Gel

Terry testuje a vyrábí ženské specifické sedlá od roku 1985, takže vědí něco či dvou o tom, co chtějí ženské cyklisté. Terry Butterfly Ti Gel byl představen v roce 1999 a je skvělým pohodlným sedlem pro cyklisty odolnosti – přesto je stále lehký a dostatečně aerodynamický pro ty, kteří potřebují rychlost. Tenká vrstva gelu podél horní části sedla zvyšuje komfort, zatímco širší zadní konstrukce umocňuje ženské kosti. Velký výřez motýla pomáhá udržovat tlak citlivých tkání a pevné lití poskytuje tuhost, aby se zvýšila výkonnost pedálu.

Selle Anatomica Titanico

Puristé často gravitují na kůži. Hlavní výhody kožených sedel jsou jejich trvanlivost a přizpůsobení. Bohužel, období zlomu může vyžadovat stovky mil v méně pohodlném sedadle. Dále kožené sedla nemají tradičně anatomický výřez. Americký výrobce sedadel Selle Anatomica řešil oba tyto problémy se svým sedlem Titanico. Velký výřez odlehčuje tlak měkkých tkání a vytváří flexi, která umožňuje sedlu pohybovat se jezdcem. Přestože je sedlo pohodlné z krabice, stane se časem útulnější, protože zadní část se formuje do jedinečného tvaru kosti sedačky jezdce.

Selle Italia Diva

Selle Italia Diva je skvělé sedlo pro ženy hledající pohodlí v závodě-hodné sedlo. Diva úzký profil a pevný tvarování dělají perfektní pro ty, kteří rádi jízda rychle. Trup sedla je složen z 10% uhlíku, který sedí na vrcholu kolejí Vanox. Tato kombinace dává sedu lehkou ohebnost a velkou absorpci vibrací. Výřez Diva je větší než většina, což nejenom usnadňuje, ale také umožňuje přizpůsobit se jedinečnému tvaru jiné ženy.

Tipy

Nalezení dokonalého sedla může trvat jen několik pokusů a omylů, ale pokud jste zakoupili každé sedlo, které jste chtěli vyzkoušet, mohli byste snadno strávit malé jmění. Mnoho prodejen jízdních kol a on-line prodejci nabízejí testovací jízdní programy, které zákazníkům umožňují vyzkoušet si sedla před tím, než je koupí. Dalším důležitým tipem je, abyste se ujistili, že máte profesionální vybavení. Někdy si můžete myslet, že vaše sedlo způsobuje nepříjemné pocity, ale skutečný problém spočívá v nastavení vašeho kola. Všimněte si, že pokud vyměníte sedla, možná budete muset opravit kolo.