Plavání s otevřenými ranami

Pokud máte otevřenou ránu, není vhodné plavat v jakémkoli vodním útvaru. Bakterie by mohly nakazit ránu a vy byste mohli vystavit jiné plavce bakteriím a exsudátům, které pocházejí z vaší rány.

Rekreační vodní onemocnění nebo RWI je způsobeno tím, že přichází do styku s bakteriemi v těle vody. RWI mohou způsobit infekce dýchací, gastrointestinální, kožní, ušní, neurologické nebo rány. Všichni plavci sdílejí vodu a bakterie uvnitř. V bazénu se voda recykluje přes filtrační systém. Zatímco chlór v plaveckých bazénech zabíjí většinu bakterií, které způsobují RWI za méně než hodinu, některé druhy bakterií mohou trvat hodiny nebo dny, než zabít i ve správně dezinfikovaných bazénech.

Zdravá plavecká praxe brání šíření RWI jiným osobám ve vodě a může vám pomoci získat RWI. Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění doporučují, abyste neměli plavání, pokud máte průjem, vyhýbáte se polykání vody v bazénu a cvičíte správnou hygienu sprchováním mýdlem před koupáním a mytí rukou po použití koupelny.

Kromě vystavení jiným plavcům k bakteriím z otevřené rány mohou zárodky ve vodě způsobit onemocnění nebo způsobit, že se vaše rána nakazí. Jezera, řeky a dokonce i oceán mohou být kontaminovány bakteriemi z různých zdrojů. Některé bakterie mohou dokonce dlouho přežít ve slané vodě. Když máte otevřenou ránu, je to portál vstupu do těla pro různé bakterie a vede k infekci. Doporučuje se počkat, dokud není otevřená rána zakrytá kůží nebo se léčí před koupáním.

Pokud chcete plavat ve veřejném bazénu, většina zařízení má pravidla, která zakazují plavání s otevřenými rány. Pokud se dostanete do vody s otevřenou ránu, může kůže a exsudát znečistit vodu. Zatímco tyto tělní tkáně nejsou spojeny se stejným rizikem jako fekální materiál, každý bude muset být odstraněn z bazénu, zatímco kůže je odstraněna a hladiny chloru jsou kontrolovány.

Rekreační choroby vody

Tipy pro zdravé plavání

Rizika

Platební pravidla