Příznaky alergií kořenů valeriánů

Valerijský kořen je bylinný přípravek, který se běžně používá k léčbě duševního napětí, úzkosti, neklidu, nespavosti, nedostatku koncentrace, stresu, nervového žaludku, menopauzy a premenstruačního syndromu. Přestože přípravek je bylinný, měl by být považován za léčivo, pokud se používá pro léčebné účely. Alergické reakce byly hlášeny u lidí, kteří užívali přípravek. Pokud se domníváte, že trpíte alergickou reakcí na valerianu, okamžitě vyhledejte svého lékaře. Ne všechny příznaky alergické reakce jsou závažné, ale měly by být stále hlášeny.

Příznaky alergické reakce na kořen valerianu se mohou projevit během několika minut po podání doplňku nebo až do jedné hodiny poté. Příznaky mohou být malé až závažné a mohou se objevit jako vedlejší účinek. Vždy, když vyvinete nežádoucí účinky, musíte kontaktovat svého lékaře k dalšímu hodnocení. Příznaky alergie na kořen valerianu mohou začít jako malé a pokračují v rozvoji závažnějších reakcí. Většina příznaků ovlivní váš dýchací systém, kůži a gastrointestinální trakt. V omezených případech můžete během užívání doplňku vyvinout závažnou alergickou reakci.

Pokud trpíte alergickou reakcí na kořenový valerián, je to proto, že váš imunitní systém tuto chybu chybí jako narušující látku, která by mohla potenciálně poškodit tělo. Váš imunitní systém chrání vaše tělo před infekčními organismy, jako jsou viry, bakterie a toxiny. Pokud váš imunitní systém identifikuje kořen valerianu jako potenciálně škodlivou látku, vyvine imunoglobulin E nebo protilátky proti IgE, aby se vyhnul. Když k tomu dojde, tělo reaguje na protilátky IgE produkcí histaminu, což je chemikálie, která se uvolňuje v měkké tkáni, což má za následek zánět a otok.

Respirační příznaky jsou důsledkem otoků dýchacích cest a dutin sinusu. Můžete se dechu, začít s pískáním a kašlem kvůli zúžení ve vašem dýchání. Pokud se vaše dutiny stanou zapálenými, vyvine se nosní kongesce, bolest hlavy v dutině, tlak na obličeji a post-nosní kapek. Kůže může být zapálená a podrážděná, což způsobuje vyrážky, jako je kopřivka, ekzém a celková svědění kůže. Trávicí komplikace mohou zahrnovat zvracení, průjem, bolest břicha, křeče a nevolnost.

Nejčastěji se vyskytující příznaky alergické reakce zahrnují otok ve tváři nebo rty, kopřivka, bolest na hrudi, neschopnost dýchat, otoky krku, závratě, pokles krevního tlaku a rychlý a mírný srdeční rytmus. Jedná se o příznaky anafylaxe, extrémní alergické reakce, která postihuje celé tělo, které se považuje za život ohrožující. Přejděte na pohotovost nebo zavolejte na první příznaky těchto příznaků.

Známky

Způsobit

Typy

Anafylaxe