Surové kakaové výživové informace

Aztékům bylo kakaové boby potravou bohů. Fazole jsou základní složkou čokolády. Nedávný výzkum naznačuje, že tmavá čokoláda nabízí některé přínosy pro zdraví. Surové kakaové boby jsou stále oblíbenější alternativou k čokoládě. Mnoho lidí se domnívá, že surové fazole jsou pro vás lepší než zpracovaná čokoláda.

Identifikace

Kakaové boby jsou vyráběny z kakaového stromu, malého stálezeleného původu tropického Mexika a Střední Ameriky. Surový kakaový bob má oříškovou chuť podobnou tmavé čokoládě, ale poněkud hořcejší. Surové kakaové boby mohou být konzumovány samy o sobě nebo přidány jako topinky na obiloviny, dezerty a ovoce. Někteří lidé dodávají med jako přírodní sladidlo kvůli hořké chuti.

Složení

Dobrá příčina Wellness uvádí, že kakaový hrot nebo oloupaný kakaový bob má 130 kalorií v dávce 1 unce, z nichž 110 kalorií pochází z tuků. Tam je 12 gramů tuku na porci, z nichž 7 gramů jsou nasycené tuky. V syrových kakaových bobech nejsou žádné trans-tuky ani cholesterol. Dietní vlákno činí 9 gramů a bílkoviny na 4 gramy.

Ostatní živiny

Surové kakaové boby jsou bohaté na antioxidanty, které snižují volné radikály, což jsou chemické látky, které mohou tělu změnit nebo poškozovat. Podle dobré příčiny Wellness poskytují fazole nějaké železo a vápník, ale jsou obzvláště bohaté na hořčík. Existuje 76 miligramů hořčíku na podání jedné unce nebo 272 miligramů na 100 gramů fazole.

Výhody

Vědecké studie účinku horké čokolády naznačují, že stimuluje uvolňování endorfinů v lidském těle. Výsledkem je, že tmavá čokoláda může mít antidepresivní účinek. Studie z roku 2012 “Mezinárodní žurnál hypertenze” uvádí, že antioxidanty v tmavé čokoládě pomáhají snižovat vysoký krevní tlak a zlepšovat oběh. Advokáti surových kakaových bobů tvrdí, že fazole poskytují tyto zdravotní výhody ve větší míře, protože surové fazole mají vyšší obsah antioxidantů než zpracovaná čokoláda.

Úvahy

Předtím, než spějete na nákup surového kakaového bobu, nezapomeňte, že zdravotní výhody, které vědci zjistili, jsou založeny na studiích horké čokolády, nikoliv na samotných fazolích. Hodně z výzkumu, přestože slibuje, není rozhodující.