Bílkovin v krůtovém sendviči

Turecko je základem americké stravy, zejména v době svátků. Jedná se o druh drůbežího masa, které se od roku 1997 snižuje, ale mírně vzrostlo. Podle Kalifornské drůbežářské federace se počet produkovaných krůt klesl mezi lety 1997 a 2006 o 5 300 000, zatímco cena vzrostla pouze o 4 centy na libru. Průměrné maso vyrobené na turkey však vzrostlo o pouhých 5 liber na jednoho ptáka.

Aminokyseliny jsou hlavním stavebním kameny bílkovin a jsou výsledkem rozpadu bílkovin během metabolismu v těle. Existuje 20 různých aminokyselin, které se nacházejí v různých bílkovinách. Oddělení biologie University of Arizon popisuje, jak je sekvence těchto aminokyselin určována DNA nebo genem, který kóduje protein a aminokyseliny určují biologickou aktivitu proteinu. To znamená, že způsob, jakým aminokyseliny budují bílkoviny, určí, zda se stane sval, hormon, enzymy nebo řada dalších látek, které jsou potřebné pro dobré zdraví. Tyto aminokyseliny také hrají roli při produkci dalších bílkovin uvnitř těla.

Protein nalezený v krůtovém mase bude záviset na oblasti krůty, ze které je odstraněn. Univerzita v Illinois uvádí játrové maso s kůží, která obsahuje 29 g bílkovin s 8 g tuku, zatímco bez stejné dávky získává další 1 g bílkovin a ztrácí 4 g tuku. Velikost porce byla 3,5 oz. Část krůt, nebo o velikosti a tloušťce nového balíčku karet.

Informace z University of Illinois ukazují, že obsah tuku, kalorií a bílkovin v krůtích se bude lišit podle typu masa, tmavého a lehkého. Je to proto, že obsah tuku a kalorií bílého nebo lehkého masa je nižší. 3,5 oz. Část tmavého masa dá 27 g bílkoviny s kůží a 28 g bílkovin bez kůže. Obsah tuku je celkově vyšší u tmavého masa s kůží, která dává 13 g tuku a 8 g bez kůže.

Těm, kteří milují Turecko, se může pochlubit, že toto maso obsahuje vyšší množství bílkovin na 3 unce, než je kuřecí, hovězí, vepřové, jehněčí, telecí, zemní krůtí a směsí 80/20 mletého hovězího masa. Množství nasyceného a celkového tuku na porci je také výrazně nižší než množství zmíněného masa s krůtinkem vážícím v celkových hmotnostních gramech.64 a.21 nasycených tukových gramů na 3 oz. porce. Nejbližším konkurentem byla kuřecí prsa, která dala 3,1 g celkového tuku a87 v nasycených tucích.

Základy bílkovin

Turecký protein prsu

Dark Meat Protein

Srovnání